Eğitimlerini Yarıda Bırakan 2 Gencin Hayatı, Milli Eğitim Müdürü Murat Aşkın'la Tanıştıktan Sonra Değişti

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

İlimizde eğitimlerini yarıda bırakan iki gencin yaşamı, Milli Eğitim Müdürümüz Murat Aşım ile tanışmaları sonrası değişti.

İlimiz Merkez’de eğitimlerini yarıda bırakan iki genç, Milli Eğitim Müdürümüz Murat Aşım'ın çabalarıyla okullarına geri döndü.

Milli Eğitim Müdürümüz Murat Aşım, hafta sonu tatilinde kent merkezinde dolaşırken çiçek fotoğrafı çeken iki genci fark etti. Yanlarına giderek tanıştığı Çağrı Bozacı (15) ile Serdar Tuğral'ın (15) eğitim hayatlarının yarım kaldığını öğrenen Müdürümüz bu duruma çok üzüldü.

Çocukları makamına davet eden Müdürümüz , gençlere her şeye rağmen eğitimlerini tamamlamaları gerektiğini ve bu konuda kendilerine destek olacağını anlattı. Müdürümüz , daha sonda makamında konuk ettiği Çağrı ve Serdar'ı makam aracına bindirerek Ahmet Mithat Ortaokulu'na götürdü.

Kayıtları yapılan iki genç 7. sınıf öğrencisi olarak yeniden okullarına başladı.

Müziğe olan yetenekleri dikkati çeken iki arkadaş, okulda arkadaşlarına mini bir konser verdi.

Müdürümüz Murat AŞIM yaptığı açıklamada, okuldan ayrı kalan çocukların yeniden sınıflarına dönmelerinden çok mutlu olduğunu söyledi.

Çağrı Bozacı ve Serdar Tuğral'ın artık hayata daha umutla baktığını ifade eden Müdürümüz “Aileleri de bu durumdan çok memnun. Serdar ve Çağrı, benzer durumlarda olan, eğitimlerini yarıda bırakmış diğer arkadaşlarına da iyi birer örnek oluyorlar." dedi.

Haberin videosuna Ulaşmak İçin Tıklayınız

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz 
 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol