Destekliyoruz: "İstismara Karşı Çocuk Gücü” projesi

İstismara Karşı Çocuk Gücü” projesi, Türkiye’nin dört bir yanında çocuk istismarına karşı önleyici bir eğitim kampanyası dolayısıyla çocuklar, aileler ve eğitimciler için “çocuk istismarını tanıma ve önleme” yönünde bilgilendirici ve önleyici müdahaleler için çalışma yürütmeyi amaçlıyor.

Projesiyle ilgili açıklama yapan Aile Hukuku Derneği Başkanı Prof. Dr. Bahadır Erdem şunları söyledi: “İstismara Karşı Çocuk Gücü projesinin ilk eğitimlerini Kasım ayı içinde Kırıkkale’de başlatmayı planlıyoruz. İstismara karşı güçlendirme eğitimleri 1 yıl boyunca Kırıkkale’nin farklı ilçelerinde, farklı okullarda dernek üyelerimizden bir psikolog ve bir hukukçunun yıl içinde dönüşümlü olarak eğitim vermesi ile gerçekleşecektir. Eğitimlerin tüm Türkiye’ye yayılmasını amaçlıyoruz. Hazırladığımız eğitici videolarla Türkiye’de tüm çocuk ve ailelerin verdiğimiz eğitimlere ulaşmasını sağlayacağız.

İnanıyoruz ki, çocuk istismarı engellenebilir. Biz de bu oluşum vesilesiyle çocukların, ailelerin ve eğitimcilerin güçlenmesine ve bilinçlenmesine katkı sağlayacağız. Türkiye’deki tüm duyarlı vatandaşlarımızı projeyi desteklemeye davet ediyoruz” dedi.
Erdem’in aktardığı TÜİK bilgilerine göre gün geçtikçe istismarın arttığını gösteriyor.

2014 yılında 11.095 çocuk

2015 yılında 12.689 çocuk

2016 yılında 16.877 çocuk

2017 yılında 18.623 çocuk

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner14

banner13