Bebek Sahibi Olmaları İmkansız Çift Müjdeli Bir Haber Aldı: Bebeklere Yakından Bakınca Çok Şaşıracaksınız

Bu evli çiftin çocuk sahibi olmaları neredeyse imkansız olarak bakılıyordu ama mucizeler her zaman insna hayatında varolan bir durumdur

Aaron ve Rachel Halbert çift uzun süredir çocuk sahibi olmak istiyordu ancak bu tıbben mümkün değildi. Rachel’ın hamile kalması imkansıza yakındı. Çift, asla iyi bir hayatı ve evi olmayacak iki küçük Afro-Amerikalı erkek ve kız çocuğu evlat edindi. Ancak hepsi bu kadar değil. Rachel ve Aaron embriyo donasyonu tekniğini duyduktan sonra iki çocuk daha istediklerini farkettiler. Küçük çocuklarıyla uyum içinde büyümelerini isteyen çift biri erkek biri kız olmak üzere ikiz siyahi bebeğe sahip olmak istediler. Sürpriz bir gelişme oldu ve embriyo donasyonundaki embriyolardan birisi ikiye bölünerek ikiz bebeklerin sayısını üçe çıkardı. Kısa bir süre önce Aaron olayın nasıl geliştiği hakkında Washington Post‘a bir açıklama yaptı. Görsellere ulaşmak ve konu hakkında bilgi sahibi olmak için yazının devamını okuyabilirsiniz.

“Beyaz bir çiftin siyahi ikizleri olması yaşadığımız yerde dikkat çekecekti. Yani mesela hep şöyle düşünüyorduk. Markete gittik diyelim ve bebeklerimizi kucağımızda tutuyoruz. Yaşlı bir teyzenin bize bakarak durumu yadırgaması kaçınılmaz olacaktı.

Ancak yine de tutkularımızın peşinden gittik. Kültürümüz geçmişten bu yana epey değişti. Zamanla herkesin buna alışacağını umduk.”Çift, embriyo donasyonu için sperm bankasının yolunu tuttular. Özellikle siyahi ikiz bebek istiyorlardı ki, daha önce evlat evlendikleri siyahi çocukları yabancılık çekmesin.

Aaron, “Doktorlar da embriyo donasyonunun siyah bebekler yönünde olmasını desteklediler. Onlar da aksi takdirde çocukların birbirlerine alışamayacaklarını söylediler.” dedi.

6 hafta sonra embriyolar için Honduras’taki doktoru ziyaret etme vakti gelmişti. Doktorun yanına gittiklerinde hiç beklemedikleri bir haberler karşılaştılar.

“Doktor İspanyolca bildiğinden, yarım yamalak bir İspanyolca’yla doktorla konuşmaya çalıştık. Doktor birkaç kez embriyo transferini onaylayıp onaylamadığımızı sordu. Tabii ki emindik. İstiyorduk. Embriyolardan birinin Rachel’ın rahmindeyken bölünmesi ile artık ikizimiz değil üçüzümüz olacağını öğrenmiştik.


Bebekler sağlıklı bir şekilde dünyaya geldi. Aaron ve Rachel çiftinin artık beş siyahi çocuğu vardı.

“Gerek ailelerimizin gerekse de arkadaşlarımızın çocuklarımıza olan bitmeyen desteği karşısında çok duygulandık. Biz, hayalimizi gerçekleştirdiğimizi düşünüyorduk. Hayalimiz sıradan bir hayal değildi. Ülke tarihinde rastlanan sıradışı bir durumdu. Bizden sonra da beyaz ailelerin siyahi, siyahi ailelerin beyaz çocuklar evlat edindiklerini ve embriyo donasyonunu tercih ettiklerini gördük. Eğer bunda katkımız varsa, ne mutlu bize!

Eşimin hamileliği sırasında çocuklarımızın tepkilerini bugün gibi hatırlıyorum. O kadar heyecanlıydılar ki eşimin karnını öpüp bebeği dinliyorlardı. Her gece eşimin karnına sarılarak iyi geceler öpücüğü verdiler. Sonunda artık biz gibi onlar da kardeşlerini yüz yüze görebiliyorlar.”


“12 yıl önce eşimle tanıştığımızda ve gelecek planları yapmaya başladığımızda hiç böyle bir hayatımız olacağını düşünmemiştik. Ama Tanrı’ya şükür artık çok daha eğlenceli bir hayatımız var. Tüp bebek ile bebek sahibi olmak isteyen bir arkadaşımızın anlattıklarını hatırlıyorum. Mesela o da hep renkli bir aile olmasını istemişti. Şu an bizim de böyle renkli bir ailemiz var. Umarız ki mutluluğumuz hiç bozulmaz.”

Bütün insanlar eşittir. Aaron ve Rachel insanların ön yargılarını dert etmeksizin sıradışı bir şeye imza attılar. Yazıyı beğendiyseniz arkadaşlarınızla paylaşmayı ihmal etmeyin.

https://tr.newsner.com/aile/bebek-sahibi-olamayan-cift-sonunda-muejdeli-haberi-aldi-bebeklere-yakindan-bakinca-cok-sasiracaksiniz/

,

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol