Bakan Ziya Selçuk'tan 15 Temmuz Şehidi Öğretmen Yusuf Elitaş'ın Eşi İle Görüştü

BAKAN SELÇUK, 15 TEMMUZ ŞEHİDİ ÖĞRETMEN YUSUF ELİTAŞ'IN EŞİ SERPİL ELİTAŞ VE GAZİ MUHAMMET FATİH ZENGİN İLE GÖRÜŞTÜ
Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 15 Temmuz'un 4'üncü yıl dönümünde, öğretmen şehit Yusuf Elitaş'ın eşi Serpil Elitaş ve 15 Temmuz gazisi tarih öğretmeni Muhammet Fatih Zengin ile makamında görüştü.
Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 15 Temmuz Gazisi Tarih öğretmeni Muhammet Fatih Zengin ve 15 Temmuz Şehidi Öğretmen Yusuf Elitaş'ın eşi Serpil Elitaş ile makamında bir araya geldi. 
 
Elitaş ve Zengin, o gece ve sonrasında yaşadıklarını Bakan Selçuk ile paylaştı. 
 
Yusuf Öğretmenin son dersini vatan sevgisiyle verdiğini belirten eşi Serpil Elitaş, "Bu ülkede inanıyorum ki yarınlarımıza sahip çıkacak, vatanını seven nice öğrencisi oldu Yusuf'un." diyerek duygularını ifade etti.
 
15 Temmuz gecesi Ankara'da Genelkurmay Başkanlığı önünde darbecilere karşı mücadele veren Zengin, "Tarih öğretmeni olarak, genç nesillere 15 Temmuz'u anlatmayı bir vazife biliyorum." diye konuştu.
 
"Aziz milletimizin her daim birlik, beraberlik içinde olmasını ve bir kez daha bu tür hadiselerin yaşanmamasını temenni ediyorum." diyen Bakan Selçuk da 15 Temmuz gecesinin karanlığını aydınlığa kavuşturmak için sokaklara dökülen milletimizin her ferdine ayrı ayrı teşekkürlerini ilettiğini belirtti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol