Annesini Kaybeden Küçük Kızın Saçlarını Her Sabah Ören Okul Servis Şoförü

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

11 Yaşındaki 2 yıl önce annesini kaybediyor. Bu servis şoförü annesini kaybeden küçük kızın her gün saçlarını örüyor. Bu muhteşem insanı alkışlıyoruz

11 yaşındaki Isabella Pieri, iki yıl önce annesini nadir görülen bir hastalıktan kaybettikten sonra saçlarına şekil vermeye yardım edecek kimsesi de kalmadı. Ama sonra çok güzel bir gelişme oldu. Okul servis şoförü sayesinde Isabella her sabah okula yeni bir saç örgüsü modeliyle gelmeye başladı.

Isabella’nin babası eşinin ölümünden sonra kızının saçlarını nasıl yapacağını bilemediği ve işe çok erken gitmesi gerektiği için önce onları kısa kestirdi. Ardından Isabella saçlarını uzatmaya karar verince küçük kız kendi saçlarını kendisi yapmak zorunda kaldı.

Ama neyse ki bir gün, okul servis şoförü Tracy Dean’in bir sınıf arkadaşının saç örgülerini düzelttiğini gördü ve o anda artık kimden yardım isteyeceğini biliyordu. Dean şimdi her sabah Isabella’nın saçlarını örüyor.


Tracy Dean 10 yıldır okul servis şoförlüğü yapıyor.
“Onlara kendi çocuklarınız gibi davranıyorsunuz adeta,” diyor Tracy Dean. “Yedi yıl önce bana meme kanseri teşhisi koydular. Aklıma ilk gelen, çocuklarıma kimin bakacağı oldu. Kocam yapamayacağından değil elbette, ama annelerin yaptığı önemli bir şey var: Çocuklarının saçlarını yapmak.”

“Tracy’i neredeyse annem gibi hissediyorum,” diye anlatıyor küçük kız. “Ertesi gün saçıma ne yapacağını görmek için sabırsızlanıyorum.”

Okul servis şoförü ve Isabella arasındaki bu yeni gelenek, küçük kızın sadece dış görünüşünü değiştirmiyor. Isabella’nın öğretmenlerinden biri şöyle diyor: “O sabah Isabella’nın başını daha dik tutarak okula girdiğini ve kendinden daha emin olduğunu fark ettim.”

Kaynak: http://time.com/5226185/bus-driver-braids-girls-hair-mother-died/

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz 
 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol