Anne Babasının Sırtında Taşıyıp Okula Getirdiği Zeynep Öğretmen Azmiyle Öğrencilere Işık Saçıyor

Küçükken geçirdiği bir hastalıktan dolayı yürüyemeyen Zeynep öğretmenin azmi herkese örnek olmalı. Binbir güçlüklerle okulunu bitirip öğretmenlik yapmaya karar veren Zeynep öğretmen anne ve babasının sırtında hergün okula gelerek öğrencilerine ışık saçıyor
Antalya'da yürüme engelli olduğu için anne ve babasının okula sırtında taşıdığı Zeynep Kubilay, tüm zorluklara rağmen adım attığı öğretmenlik mesleğinde öğrencilerinin hayatına dokunuyor.

Antalya'da okuma sevgisiyle anne ve babasının sırtında okula giden yürüme engelli Zeynep Kubilay, iki yıldır severek yaptığı öğretmenlik mesleğiyle öğrencilerinin yolunu aydınlatıyor.

Her ikisi de emekli olan Halil ile Ayşe Kubilay çiftinin üç çocuklarından kızları Zeynep, 11 aylıkken geçirdiği rahatsızlık yüzünden yürüyemez hale geldi.

"Engelli bir çocuğu okutacaksınız da ne olacak?" sözlerine aldırmayan Kubilay çifti, çocukları için her türlü fedakarlığa katlanmaktan kaçınmadı.

Bazen babasının bazen de annesinin sırtında okuluna giden Zeynep Kubilay, okulda ve sosyal alanda gösterdiği başarılarla takdir topladı.

Derslerinde üstün başarı gösteren Zeynep Kubilay, 2014 Türkiye Bedensel Engelliler Yüzme Şampiyonasında Bayanlar Sırt Üstü 100 metre kategorisinde üçüncü oldu.

KAYNAK: https://www.aa.com.tr/…/ailesinin-sirtinda-tasidigi…/1737096

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol