Akran Zorbalığına Uğrayan Çocuk Karşılık Verdi Diye Okuldan Uzaklaştırıldı, Babanın Aldığı Karar İse Herkes Tarafından Konuşuluyor

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Akran zorbalığı maalesef tüm dünyada yaşanan bir olay. Çocukların bir çoğu akran zorbalığına uğruyor ve bu yüzden psikolojik olarak bir çöküntü yaşıyor

Imgur’daki bir kullanıcı geçtiğimiz günlerde tanık olduğu bir olayı paylaştı. Kullanıcının yeğeni uzun süredir akran zorbalığına maruz kalıyormuş. Bir gün canına tak etmiş ve kendisiyle uğraşan kişiye bir ders vermiş.

Akran zorbalığı asla kabul edilemeyecek davranışlardandır. Maruz kalan çocukların çocukluklarını mahveder ve derin izler bırakır. Akran zorbalığına uğrayan çocuklar, çocukluklarını hatırlamak bile istemezler.Çocuk yaptığında haklı mıydı? Elbette şiddet hiçbir zaman çözüm değil. Okul da böyle düşünerek iki çocuğa da üç gün okuldan uzaklaştırma cezası vermiş.

Çocuğun babası ise konu hakkında farklı bir görüşe sahip. Ona göre oğlu gerekeni yapmış.

Geçtiğimiz cuma günü bir çocuk yeğenimin otobüse binmesini engelledi. Yeğenimin, çocuğa defalarca yolundan çekilmesini rica ettiğine dair bir video da var.

Çocuk hemen sonra yeğenimi ittirdi ve yeğenim de tökezleyerek geri düştü. Tam ayağa kalkacakken çocuk önce yeğenimin karnına tekme sonra da suratına yumruk attı.

Bardağı taşıran son damla oldu. Yeğenim ayağa kalktığı gibi çocuğu pataklamaya başladı.

Okulun güvenliği hemen ikisini ayırdı. İkisi de derhal müdürün odasına götürüldü ve velileri çağrıldı.

Amcamın söylediğine göre çocuğun ailesi videoyu izlemelerine rağmen yeğenimin okuldan atılmasını istiyormuş.

Müdür ikisinin de okuldan üç gün uzaklaştırılmasına karar verdi. Amcam oğlunu cezalandırmayacağını, aksine ödüllendireceğini söyledi.

Çocuğun anne ve babası da buna çok sinirlendi. Amcama, oğlunun çocuklarının yanına bir daha yaklaşması halinde onları mahkemeye vereceklerini söyledi. Amcam da onlara bir daha böyle bir şey olması halinde oğluna, çocuklarını pataklamasını öğütleyeceğini söyledi.

Amcamla yeğenimi sinemaya veya gokarta götürmemi söyledi.

Yeğenim kendini savundu ve onunla gurur duyuyorum.

Kaynak: wolverineprostateexams/Imgur

Sizce okul iki çocuğa da uzaklaştırma cezası vererek doğru şeyi mi yapmış yoksa baba, oğluna ceza vermek yerine onu ödüllendirerek doğru şeyi mi yapmış?

Görüşlerinizi belirtmeyi unutmayın.

https://tr.newsner.com/uncategorized/zorbaliga-ugrayan-cocuk-karsilik-verince-okuldan-uzaklastirildi-herkes-babanin-aldigi-karari-konusuyor/

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz 
 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Anahtar Kelimeler:
Akran Zorbalığı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol