Adalet Bakanlığı En Az Lise Mezunu 7 Bin Personel Alımı Gerçekleştirecek

Adalet Bakanlığı 7 bin personel alımı gerçekleştirecek. En az lise ve farklı pozisyonlarda çalıştırılmak üzere personel alımı gerçelştirecek. 

Başvuru şartları ve istenen belgeler nelerdir? Adalet Bakanlığı personel alımı başvuru şartları neler? Kimler başvuru yapabilir?

Memur alımı için En az lise ve en yüksek lisans mezunu olmak şartı var. Farklı pozisyonlara yerleştirilmek üzere 7 bin personel alımı için başvuru şartları ve istenen belgeler haberimizin detaylarında

2020 yılı boyunca en az lise mezunu, en fazla lisans mezunu adaylardan 7 bin personel alınacaktır. Personel alımları infaz koruma memuru, aşçı, şoför, teknisyen, avukat, psikolog, hizmetli, sosyal çalışmacı, öğretmen, veteriner, katip, hemşire ve kaloriferci pozisyonlarına yapılacaktır.

2020 CTE Memur alımları alımlar için lise, önlisans ve lisans KPSS puan türleri kullanılacaktır. En az 70 puan alanlar başvurabilecektir. Alımlara ilişkin ilanlar 2020 KPSS yapılmadan önce yayınlanacak ve başvurular alınacaktır. Böylece 2018 ve 2019 yılı KPSS puanları ile yerleşme fırsatı sunulacaktır. 2020 KPSS’ye giren adayların rekabeti arttırmaması adına alımlar sınavdan önce yapılacaktır.

Adalet Bakanlığı 2020 Memur Alımları Başvuru Şartları

 
CTE 2020 Memur Alımları her bir meslek grubu için başvuru şartları farklılık arz ediyor.  Adayların mesleğin gereği olan özel şartların yanı sıra genel şartları da sağlamaları gerekir. TC vatandaşı olan, kamudan yasaklı olmayan, askerlikle ilişiği olmayan, kamudan yasaklı olmayan, güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanan adaylar başvuru yapabilecektir. 18 yaşını doldurmuş başvurulan pozisyona göre 30 ya da 35 yaşını doldurmamış adaylar başvuru yapabilir.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol