10 Yaşında ki Engelli Kıza Tekerlekli Sandalye Rampası Yaptı

Bir gün onun rotasında, annesi, tekerlekli sandalyesini evlerinin dışında bir rampadan aşağı yukarı kaldırmasına yardım etmekte zorlanan Lydia adında 10 yaşında bir kız gördü.

Kullandıkları rampa, geçici bir alüminyum rampa gibiydi, katlanır bir rampa gibi” diye anlatıyor Mitchell. “Üst basamağa kadar çıkmıyordu.”

Mitchell’in aklına bir fikir geldi. İnsanlara bu tür projeler için yardım eden bazı organizasyonlar gördüğünü hatırladı ve bunlardan bazılarını arama ve durumu anlatma işini üstlendi.

ramp_8cd3678cdb3a48caebf9e51d7dbfe410.today-inline-large

Ne yazık ki bütçeleri dar olduğu için yeni bir rampa yapmaları mümkün değildi… Dışarıdan desteğe ihtiyaçları vardı. Ama Mitchell kararlıydı.

“Ünlü bir ev ve yapı malzemeleri mağazasını arayıp yardım istemeye karar verdim. Mağazanın müdürü gözünü bile kırpmadan evet dedi ve benden hemen bir liste hazırlamamı istedi.”

Malzemeleri tedarik ettikten sonra Mitchell, yardım etmek için can atan arkadaşlarını aradı.

“Birinin arayıp da böyle bir şey yapmaya gönüllü olacağı hiç aklıma gelmezdi” diyor Lydia’nın annesi. “Telefonu kapattıktan sonra o kadar mutluydum ki mutluluk gözyaşları dökmeye başladım.”

Mitchell ve arkadaşları rampayı bir günde inşa ettiler. DeSpain and kızı Lydia bütün ekibe şükranlarını iletti.

lydia_and_verna_ee8cdd6e62c4a0bb68f7d00737b2fca0.today-inline-large

“Kızıma ‘Her şey senin için, buraya senin için geldiler’ dedim. O kadar heyecanlandı ki!” diye anlatıyor annesi.

Bu olay aslında hepimizi heyecanlandırdı. Bu dünyada bir yerlerde ilgi ve sevgi dolu insanların olduğunu hatırlamak insana her zaman iyi geliyor.

“Bu hikayenin insanları duygulandırmasından ve ilham vermesinden çok mutluyum. Umarım özel ihtiyaçları olan insanları daha fazla fark etmelerini sağlar” diyor Lydia’nın annesi.

Kaynak: http://www.today.com/news/school-bus-driver-builds-ramp-girl-need-t108250

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner14

banner13