Uzmanlık Sınavı Online mı Yapılacak?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Son zamanlarda gündemi özellikle öğretmen camiasının en popüler olayı, kariyer basamakları sınavı gelmektedir. 

Milli Eğitim Bakanlığı kariyer basamakları yönetmeliğine göre, 10 yılını dolduran uzman, 20 yılını dolduranlar ise, başöğretmen olarak unvan alacak.

Öğretmenlerin en büyük tepkisi ise,  kariyer basamakları sınavıdır.

Öğretmenler sınavsız olarak, uzman ve başöğretmenlik unvanı almak istiyor. 

Sınava hayır diyen öğretmenlerin isteği, sınav şartı olmadan 10 yılını dolduran öğretmenlerin uzman, 20 yılını dolduran öğretmenlere ise, başöğretmen unvanı verilmesini talep ediyor.

Edinilen duyumlara göre, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer önümüzdeki hafta için öğretmenlere yönelik sürpriz geleceği yönünde ki açıklaması.

Bu sürprizin ne olacağı henüz bilinmemekte. Ancak öğretmenlere yönelik sürprizin sınavın online olarak ÖBA üzerinden yapılacağı tahmin edilmekte.

Uzman ve başöğretmenlik sınavının yüz yüze mi, yoksa ÖBA üzerinden uzaktan mı yapılacağı bilinmemekte. 

İlerleyen günlerde bu sürprizin ne olduğunu hep beraber bekleyip göreceğiz.  
 

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz 
 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

#Uzman öğretmenlik #Telegram #Başöğretmenlik #Deneme sınavı #Çalışma kağıdı #Soru cevap #Örnek sorular #Meb #Öğretmen #Uzman öğretmenlik soruları #Başöğretmenlik sorular #UZMAN ÖĞRETMENLİK DENEME #Öğretmenlik Deneme Sınavları Tüm Modüller İçin #Ölçme Ve Değerlendirme Soru Föyleri – Denemeleri #Öğrenme Ve Öğretme Süreçleri Mini Denemeler #2022 Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavı PDF #2022 Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavı PDF Indir #ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME DENEME VE FÖYLERİ #ÖĞRENME VE ÖĞRETMEN SÜREÇLERİ DENEME VE FÖYLERİ #Uzman Öğretmenlik 12. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 11. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 10. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 9. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 8. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 7. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 6. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 5. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 4. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 3. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 2. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 1. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 4. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 3. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 2. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 1. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavları Tüm Modüller İçin #Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavları #Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavı