UZMAN OLUNCA NE OLACAK!

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Bir doktor pratisyendir TUS sınavına girer, uzman olur, alanı belirlenir, çalışma durumuyla mekanı değişir ve uzman olduğu branşta ilerlemeye devam eder. Bir öğretmen EKYS sınavına girer çalışma alanı ve şartları değişir idareci olur, müdür yada müdür yardımcılığı yapar.
Öğretmen uzman olunca ne değişecek? Uzman öğretmenlerin mekanı çalışma şartları ve ayrıcalıkları mı olacak ne olacak! Ayni yerde herkes yine aynı işi yapmaya devam edecek. Sadece para vermemek için işi yokuşa sürüyorlar. Yok eğitimdi, yok sınavdı, yok barajdı, yok kolaydı zordu muhabbetleri. Herkese sınavsız iyileştirme yapılırken toplumun mimarları olan öğretmenleri düşürdükleri duruma bak.
Milletvekilleri 55-60 bin ₺ alacak, iki sene görev yapınca emekliliğe hak kazanacaklar ve aldıkları zamlar emekliliğinde geçerli olacak. İş öğretmene gelince sadece içimizden bir kısmımıza o da emeklilikte maaşlara yansımayacak üç kuruş için saçma sapan bir sınavı dayatacaksın. 
Bir de bu haklı davamızda içimizdekilerle uğraşıyoruz. Mantıklı dişe dokunur bir görüş belirtmedikleri gibi yok tembeller yok yakında her şeyi sınavsız istersiniz yok sınavdan kaçıyorlar yok istemiyorsan girme yok korkuyorsan bırak gibi mesnetsiz içi boş hakaretvari konuşuyorlar. Bir de kalkıyorlar bizi hakaret etmekle suçluyorlar. 
Defalarca belirttik tekrar ifade ediyoruz kimsenin kaçtığı korktuğu yok. Konuyu çarpıtmayın. Mantıksız gördüğünüz bir durum varsa onu söyleyin. Asıl kimseye faydası olmayan ezberi bir sınavla öğretmenlere iki kuruş zam vermeye kalkmak öğretmenlere hakaret değil mi? Herkese sınavsız iyileştirmeler gözünüzün önünde yapılırken  sen sonrasında unutulacak kimseye pek faydası olmayan bu sınavla bana iki kuruş zam versinler diyorsan kusura bakma ama farkında değilsin önce sen kendine hakaret ediyorsun ettiriyorsun. Öğretmenliğin itibarı hiç bu kadar ayaklar altına alınmamıştı. 
Devletin resmi organı Tuik in yoksulluk sınırını 22.000 ₺ olarak belirlediği bir dönemde 10 bin ₺ öğretmen maaşı mı olur? 
Haksızlığa ve adaletsizliğe karşı birlik ve dirlik olma hep birlikte hareket etme zamanı. Tüm öğretmenlere durumuna göre iyileştirme yapılmalıdır.

Meb Sınava HAYIR!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol