Öğretmenlerin Sınava İhtiyacı Var mı?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Öğretmenlerin bu eğitime ihtiyacı mı var. PDF baktınız mı? K20-K21 in sınıf öğretmenine ne gibi faydası olacak. Hizmetiçi eğitimlerle bunlar verilebilirdi. Sınav da olsun ama bu konuların gereksizliği nedir yani?

Ölçme değerlendirme üniversiteye gidilerek bizzat günlerce sunumlar yapılarak öğrenildi. 

Savunulan şey içerik boş, sınav öğretmenleri uzman yapmayacak . Faydalı içerikler olsaydı evet ama yarıdan fazlası sahada kullanılmayacak içeriklerle dolu bir eğitim.

Uzman öğretmenlik sınavının ve eğitiminin içi tamamen boştur. Yapılan bu eğitimlerle, hiç bir öğretmen uzman olamaz. 

Uzman olacak öğretmenin hem bilgisi, hem de tecrübesi gereklidir. 

Bu yüzden öğretmenlere yapılacak olan sınavın hiç bir geçerliliği olmayacaktır. Sınavda başarılı olan, ancak görev yaptığı sürede kendini geliştirmemiş öğretmen sadece sınavı kazandığı için uzmanlık verilmesi ne kadar yanlışsa, sınavı kazanamayan ancak meslek hayatında başarılı işlere imza atmış öğretmene uzmanlık unvanı verilmemeside doğru değildir.

Uzmanlığı bir sınava tabi tutmak, öğretmenlere yapılan en büyük haksızlıkların başında gelmektedir.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

#Uzman öğretmenlik #Telegram #Başöğretmenlik #Deneme sınavı #Çalışma kağıdı #Soru cevap #Örnek sorular #Meb #Öğretmen #Uzman öğretmenlik soruları #Başöğretmenlik sorular #UZMAN ÖĞRETMENLİK DENEME #Öğretmenlik Deneme Sınavları Tüm Modüller İçin #Ölçme Ve Değerlendirme Soru Föyleri – Denemeleri #Öğrenme Ve Öğretme Süreçleri Mini Denemeler #2022 Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavı PDF #2022 Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavı PDF Indir #ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME DENEME VE FÖYLERİ #ÖĞRENME VE ÖĞRETMEN SÜREÇLERİ DENEME VE FÖYLERİ #Uzman Öğretmenlik 12. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 11. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 10. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 9. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 8. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 7. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 6. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 5. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 4. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 3. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 2. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 1. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 4. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 3. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 2. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 1. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavları Tüm Modüller İçin #Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavları #Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavı