Bakan Özer Öğretmenlerimiz Ne Kadar Yeterli Olduğunu Ölçmemiz Gerekiyor?

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Bakan Özer Öğretmenlerimiz Ne Kadar Yeterli Olduğunu Ölçmemiz Gerekiyor?

Milli Eğitim Bakanlığının öğretmenlere yönelik yapacağı kariyer basamakları sınavı, öğretmenlerin çoğunluğunun tepkisine neden olmakta.

Öğretmenler özellikle sosyal medya üzerinden, yoğun gündem oluşturarak uzman ve başöğretmenlik sınavının iptal edilmesini, öğretmenlerin zaten bir uzman olduğunu ve sınavla uzman olunmayacağı görüşünü paylaşmakta.

Sosyal medyada ve öğretmenler arasında sınavın iptal edilmesi için etkinlikler düzenlense de, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer sınavın yapılacağına dair her gün yeni açıklamalarda bulunmakta.

Bugün Bakan Özer yaptığı açıklamada, "unvan sınavının" "öğretmenlerimizin ne kadar yeterli olduğunu ölçmek için yapıldığının belirtti.

Yapılacak olan sınav, hani kariyer sınavıydı? Kariyer sınavı hangi ara yetenek sınavı oldu? Öğretmenlerin uzmanlığı ve yeterliliği neden sınava tabi tutuluyor?

Bakan Özer'in yaptığı bu açıklama sonrasında, özellikle sınava karşı olan öğretmenler bir kez daha ne kadar haklı oldukları görüşünü daha çok savunmakta.
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

#Uzman öğretmenlik #Telegram #Başöğretmenlik #Deneme sınavı #Çalışma kağıdı #Soru cevap #Örnek sorular #Meb #Öğretmen #Uzman öğretmenlik soruları #Başöğretmenlik sorular #UZMAN ÖĞRETMENLİK DENEME #Öğretmenlik Deneme Sınavları Tüm Modüller İçin #Ölçme Ve Değerlendirme Soru Föyleri – Denemeleri #Öğrenme Ve Öğretme Süreçleri Mini Denemeler #2022 Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavı PDF #2022 Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavı PDF Indir #ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME DENEME VE FÖYLERİ #ÖĞRENME VE ÖĞRETMEN SÜREÇLERİ DENEME VE FÖYLERİ #Uzman Öğretmenlik 12. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 11. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 10. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 9. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 8. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 7. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 6. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 5. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 4. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 3. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 2. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 1. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 4. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 3. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 2. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 1. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavları Tüm Modüller İçin #Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavları #Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavı