TÜBİTAK 4006 İNGİLİZCE PROJE ÖRNEKLERİ 2021

Turkopoly İngilizce Tasarım Projesi İndir

Tübitak Bil ve Fethet İngilizce Tasarım Projesi İndir

Oyunlarla İngilizce: Bil, Bul ve Kazan ( Tübitak Tasarım Projesi) İndir

Mehmet Ural

Trabzon Yomra İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Fatih Projesi Eğitmeni

Projenin Adı: English with Games

Soru:İngilizce dersinde öğrenmeyi kolaylaştırmak ve kalıcı hale getirmek için ne yapabiliriz?


 

Amaç:İngilizce dersinde öğrenmeyi kolaylaştırmak ve eğlenceli hale getirmek

 

Uygulanan Prosedür
Renkler Eşleştirme;
Renkli kağıtlara ayıcık resimleri çıktısı alındı. Çıktılar laminasyonla kaplanarak mukavva üzerine yapıştırıldı. Sonra resimler kesilerek kalıplar oluşturuldu. Renklerin İngilizce isimlerinin çıktıları alındı, alınan çıktılar laminasyonla kaplandı. İngilizceleri mukavva üzerine yapıştırıldı. Mantar pano iğneleri yardımıyla ayıcıklar İngilizce isimlerin yanlarına doğru yerleştirildi. Son olarak mukavvanın etrafı renkli bantla bantlanarak oyun hazır hale getirildi.

 

Uygulanan Prosedür
Meslekler Eşleştirme;
Renkli kağıtlara meslekler çıktısı alındı.Çıktılar laminasyonla kaplanarak mukavva üzerine yapıştırıldı. Mukavvalar bantla birbirlerine yapıştırıldı. Mukavvanın etrafı renkli bantlarla çevrildi. Sonra kağıt bardaklar kesilerek küçültüldü. Küçültülen bardaklaran alt taraflarına mesleklerin İngilizce isimleri çıktı alınarak yapıştırıldı. Son olarak mukavvanın etrafı renkli bantla bantlanarak oyun hazır hale getirildi.

Uygulanan Prosedür
Zıt anlamlı Sıfatlar;
Renkli kağıtlara İngilizce zıt anlamlı sıfatların çıktıları alındı.Çıktılar laminasyonla kaplandı. Tavla pulu boyutunda kesildi. Kelimeler tavla pulları üzerine yapıştırıldı. Kartondan zar yapıldı. Yapılan zar güzel görünmesi için renkli bantla bantlandı.Renkli kartondan oyun için tabla yapılarak renkli bantla bantlandı ve oyun hazır hale getirildi.Uygulanan Prosedür
Jenga;
Jenga blokları sprey boya ile boyandı. İngilizcede en çok kullanılan kalıpların çıktıları renkli kağıtlara basıldı. Çıktılar laminasyonla kaplandı. Kesilerek Jenga blokların üzerine yapıştırıldı.

Sonuç: İngilizce kelimeler oyunlarla daha kolay öğrenilir ve kalıcı hale gelir.


Kullanılan Malzemeler

 • Jenga

 • Renkli Kağıt

 • Laminasyon

 • Kum saati

 • Sprey Boya

 • Yapıştırıcı

 • Tavla Pulu

 • Mukavva

 • Renkli bant

 • Karton Bardak

 • Mantar Pano Raptiyesi

ahingilizce.com

AİLEMCE İNGİLİZCE (TÜBİTAK 4006 PROJESİ)

AİLEMCE İNGİLİZCE (TÜBİTAK 4006 PROJESİ)

Ülkemizde Yabancı Dil (İngilizce) eğitimi üzerine sürekli olarak yapılan araştırmalar ve eleştirilerin bizi bu derslere olan güvenin azalmakta olduğu fikrine sürükledi. Çağımızın en önemli kriterlerinden biri olan Yabancı Dil yeterliliklerine sahip olma kriterine sekte vurmakta. Bu engel ise kişilerin gelecekteki yaşamlarında onlara bir dezavantaj yaratmaktadır. İş yaşamına atılama dönemine geldiklerinde onlara üstesinden gelmeleri gereken yeni bir sorun olarak tekrar karşılarına çıkmaktadır. Ve daha sonra bu kişiler tekrar karşılarına çıkan bu sorunun üstesinden gelme zorunluluğuyla tekrar kurs – ders gibi fırsatları kullanıyorlar. Bu sözde fırsatlar onlara yeniden zaman ve para maliyetleri ortaya çıkarıyor. İşte bu durumlar bir kısır döngüye dönüşüyor.

             Etrafımızda tüm bu süreçleri yaşayan insanlar bize olayın kökenine inerek sorunun kaynağını belirleme fikri verdi.  Ailelerin derslere verdiği önemin çocukların o derse karşı tutumunu etkileyip etkilemediğini araştırmaya karar verdik.

        PROBLEM

        Ailelerin "Yabancı Dile" karşı tutumları öğrencilerin okullardaki "Yabancı Dil" başarısında etkili midir? 

        HİPOTEZ

        Ailelerin Yabancı dil eğitimine bakışı öğrencilerin okullardaki 'Yabancı Dil' başarısını etkiler.

        PROJE GÖREVLİLERİ

        Projemizi hazırlayan Canset KARAÇAY'a, ( İnglizce dersi öğretmeni), Şeyma Nur YAVUZ'a, (7/H sınıfı öğrencisi), Hümeyra Zeynep KOBİLAY'a (7/H sınıfı öğrencisi) teşekkür ederiz.

Projenin tüm detayları için aşağıdaki linki tıklayınız.

 

 

Anahtar Kelimeler:
TÜBİTAK 4006 İNGİLİZCE PROJELERİTÜBİTAK 4006 İNGİLİZCETÜBİTAK 4006IngilizceİNGİLİZCE PROJELERİTÜBİTAK 4006 İNGİLİZCE PROJE ÖRNEKLERİİNGİLİZCE PROJE ÖRNEKLERİTÜBİTAK 4006 İngilizce Proje ÖrneğiTurkopoly İngilizce Tasarım ProjesiTubitakTübitak 4006 Ingilizce ProjesiTÜBİTAK 4006 Proje ÖrnekleriTÜBİTAK 4006 İngilizce Proje ÖrneKTübitak Bil Ve Fethet İngilizce Tasarım ProjesiOyunlarla İngilizce: BilBul Ve KazanTübitak Tasarım Projesiİngilizce Dersi 4006 Tübitak Bilim Fuarı Projesi Örnekleri4006 Tübitak Bilim Fuarı Projesi Örnekleriİngilizce Dersi4006 Tübitak Bilim Fuarı ProjesiProjenin Adı: English With GamesTübitak İngilizce Projeleriİngilizce Tübitak Projeleri Snapwordsİngilizce Tübitak ProjeleriTübitak 4006 Egzersiz Planı İngilizceİngilizce Proje Konularıİngilizce Cümle Kurma Tübitakİngilizce Bilim ŞENLİĞİTübitak 4006 Bilim Fuarı İngilizce ProjeleriBilim Fuarı İngilizce Örnekleriİngilizce Kelime Öğrenme OyunuTübitak İngilizce Projeleri 2020Tübitak İngilizce Projeleri 2021Tübitak İngilizce Başvuru Formu2021 İngilizce Bilim ŞENLİĞİİngilizce Proje Konuları 20212021 İngilizce Proje KonularıTübitak Ingilizce Dersi Proje örnekleriTübitak İngilizce Tasarım ProjesiTübitak İngilizce Tasarım Projesi (Özet-Amaç-Yöntem)AİLEMCE İNGİLİZCE (TÜBİTAK 4006 PROJESİ)Tübitak 4006 Bilim Fuarı Projesiİngilizce Tubitak ProjesiTÜBİTAK 4006 İNGİLİZCE PROJE ÖRNEKLERİ 2021

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol