Haydi Ekran Başına ! Dünya Kupası Maç Programı

Maçlar  TRT 1 ve TRT 4K kanalarında şifresiz olarak yayınlanacak.

Toplam 32 takımın katıldığı Dünya Kupası, 15 Temmuz Pazar günü Moskova’da oynanacak final maçıyla sona erecek.

64 maça sahne olacak şampiyonada 8 grupta dörder takım mücadele edecek. Toplam 11 kentte düzenlenecek kupada ilk tur gruplarında 48 maç oynanacak.

Kupada grup maçları 28 Haziran Perşembe günü tamamlanacak. Gruplarında ilk 2 sırayı alan takımlar 2. tura yükselecek.

Toplam 16 takımın mücadele edeceği 2. tur müsabakaları tek maç eliminasyon sistemine göre oynanacak.

İkinci tur karşılaşmaları 30 Haziran ve 1, 2, 3 Temmuz’da yapılacak. A-B, C-D, E-F ve G-H grupları, birbirlerinin ilk iki sırasında yer alan takımlarıyla çapraz eşleşecek.

Rakiplerini eleyen takımlar 6 ve 7 Temmuz’da çeyrek final maçlarına çıkacak. 10 ve 11 Temmuz’da oynanacak yarı final maçlarının ardından üçüncülük maçı 14 Temmuz’da Saint Petersburg’da, final ise 15 Temmuz’da Moskova’da yapılacak.

DÜNYA KUPASINA KATILACAK TAKIMLAR

1. Fransa
2. İspanya
3. Brezilya
4. Almanya
5. İngiltere
6. Belçika
7. Arjantin
8. Portekiz
9. Uruguay
10. Hırvatistan
11. Senegal
12. Polonya
13. Sırbistan
14. Danimarka
15. Kolombiya
16. İsviçre
17. Mısır
18. Rusya
19. Meksika
20. Nijerya
21. Fas
22. İsveç
23. Güney Kore
24. İzlanda
25. Japonya
26. Tunus
27. Avustralya
28. İran
29. Kosta Rika
30. Peru
31. Suudi Arabistan
32. Panama

GRUP MAÇLARI PROGRAMI
14.06. 18:00     Rusya     Suudi Arabistan     
15.06. 15:00     Mısır     Uruguay         
15.06. 18:00     Fas     İran         
15.06. 21:00     Portekiz     İspanya         
16.06. 13:00     Fransa     Avustralya         
16.06. 16:00     Arjantin     İzlanda         
16.06. 19:00     Peru     Danimarka         
16.06. 22:00     Hırvatistan     Nijerya         
17.06. 15:00     Kosta Rika     Sırbistan         
17.06. 18:00     Almanya     Meksika         
17.06. 21:00     Brezilya     İsviçre         
18.06. 15:00     İsveç     Güney Kore         
18.06. 18:00     Belçika     Panama         
18.06. 21:00     Tunus     İngiltere         
19.06. 15:00     Kolombiya     Japonya         
19.06. 18:00     Polonya     Senegal         
19.06. 21:00     Rusya     Mısır         
20.06. 15:00     Portekiz     Fas         
20.06. 18:00     Uruguay     Suudi Arabistan         
20.06. 21:00     İran     İspanya         
21.06. 15:00     Danimarka     Avustralya         
21.06. 18:00     Fransa     Peru         
21.06. 21:00     Arjantin     Hırvatistan         
22.06. 15:00     Brezilya     Kosta Rika         
22.06. 18:00     Nijerya     İzlanda         
22.06. 21:00     Sırbistan     İsviçre         
23.06. 15:00     Belçika     Tunus         
23.06. 18:00     Güney Kore     Meksika         
23.06. 21:00     Almanya     İsveç         
24.06. 15:00     İngiltere     Panama         
24.06. 18:00     Japonya     Senegal         
24.06. 21:00     Polonya     Kolombiya         
25.06. 17:00     Suudi Arabistan     Mısır         
25.06. 17:00     Uruguay     Rusya         
25.06. 21:00     İran     Portekiz         
25.06. 21:00     İspanya     Fas         
26.06. 17:00     Avustralya     Peru         
26.06. 17:00     Danimarka     Fransa         
26.06. 21:00     İzlanda     Hırvatistan         
26.06. 21:00     Nijerya     Arjantin         
27.06. 17:00     Güney Kore     Almanya         
27.06. 17:00     Meksika     İsveç         
27.06. 21:00     İsviçre     Kosta Rika         
27.06. 21:00     Sırbistan     Brezilya         
28.06. 17:00     Japonya     Polonya         
28.06. 17:00     Senegal     Kolombiya         
28.06. 21:00     İngiltere     Belçika         
28.06. 21:00     Panama     Tunus

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.