AUZEF 2021 Bahar Dönemi Online Ara Sınav (Vize) Sınavları Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Tarih Sınavların Başlama Saati Sınavların Bitiş Saati
24 Nisan 2021 10:00 23:59
25 Nisan 2021 10:00 23:59
26 Nisan 2021 10:00 23:59
27 Nisan2021 10:00 23:59
28 Nisan 2021 10:00 23:59
29 Nisan 2021 10:00 23:59
30 Nisan 2021 10:00 23:59
1 Mayıs 2021 10:00 23:59
2 Mayıs 2021 10:00 23:59

 1. Ara sınavda (vize) dersinizden/derslerinizden hangi gün sınava gireceğinizi https://esinav.istanbul.edu.tr adresindeki “Sınav Takvimi” sekmesine tıklayarak öğrenebilir veya buradan sınav programınızın çıktısını PDF formatında alabilirsiniz. Sınav sisteminde tarihi gelmemiş olan sınavlarınızın “Uygun Olmayanlar” sekmesi altında görüntülenmesi sınavla ilgili herhangi bir sorun oluşturmayacaktır.
                                                     
 2. Her ders için, aşağıda belirtilen sınav takviminden bir gün tayin edilecektir. Belirtilen günde https://esinav.istanbul.edu.tr adresinden ilgili dersinize ait sınavınızı 10.00 ile 23.59 saatleri arasında dilediğiniz zaman gerçekleştirebilirsiniz. 

 3. Sınavlara belirtilen günde, belirtilen saatler arasında girmeyen öğrencilerimiz için hiçbir şekilde mazeret sınavı açılamayacaktır.​
   
 4. Ara sınavda (vize) her bir ders için 35 dakika süre verilecek olup çoktan seçmeli 25 adet soru yöneltilecektir​.
   
 5. Çevrim içi (online) Sınav Sitemine giriş yaptıktan sonra karşınıza sınav kurallarını içeren bilgiler gelecek ve bunu onaylamanız istenecektir. Lütfen bu ekrandaki bilgileri çok dikkatli bir şekilde okuyunuz.​
   
 6. ​Sınava başladıktan sonra size bilgisayar ekranından ilgili derse ait bir soru ve o soruya ait cevap şıkları gösterilecektir. Soruyu cevaplamak için cevap şıklarından birini işaretleyip “Cevapla ve Sonraki Soru butonuna tıklamanız gerekmektedir. Soruyu boş bırakmak isterseniz Soruyu Boş Bırak seçeneğini seçerek de sıradaki soruya geçebilirsiniz.
   
 7. Sıradaki soruya geçtikten sonra kontrol veya düzeltme amacıyla önceki soruya/sorulara kesinlikle dönülemez.​
   
 8. ​Sınavın herhangi bir anında “Sınavı Bitir” butonuna basmanız halinde karşınıza bir uyarı ekranı gelecektir. Bu ekrandaki “Sınavımı Bitirmek İstiyorum” butonunu da onaylarsanız sınavınız sonlandırılır. Böyle bir durumda bir daha hiçbir koşulda ilgili dersin sınavına tekrar girilemez ve herhangi bir koşulda yeni bir sınav hakkı tanınamaz.
   
 9. ​Sınav süresi tamamlandığında devam etmekte olduğunuz dersin sınavı otomatik olarak sistem tarafından sonlandırılır. Bu durumda sınav sonlandırılıncaya kadar sorulara verdiğiniz cevaplar değerlendirme sırasında dikkate alınır.
   
 10. ​Online sınavlara internet bağlantısı olan kişisel bilgisayarınız/tabletiniz veya cep telefonunuzdan girebilirsiniz. Meydana gelebilecek elektrik/internet kesintisi vb. sorunlardan fakültemiz sorumlu değildir. Gerekli tedbirleri almak öğrencinin sorumluluğundadır.
   
 11. ​Herhangi bir dersinizden ara sınava (vize) giriş yaptıktan sonra, sınav sırasında elektrik kesintisi, internet bağlantınızın kopması ve benzeri sebeplerle sınavınızın yarım kalması durumunda, yarım kalan sınavınızı tamamlamak üzere aynı gün içerisinde sınavınıza tekrar giriş yapabilir ve sınavınızı tamamlayabilirsiniz.

  Sınavınıza tekrar girdiğinizde kullanacağınız süre, o dersin sınavının toplam süresinden, aynı dersin sınavına önceki girişte/girişlerde kullandığınız süre/süreler çıkarılarak hesaplanır.

  Bir dersten yarım kalan sınavınızı tamamlamak için, 25 (yirmibeş) soruluk sınavlarda, sınava ilk girişiniz dâhil en fazla 3 (üç), 10 (On) soruluk sınavlarda, sınava ilk girişiniz dâhil en fazla 2 (iki) giriş hakkı kullanabilirsiniz.

  Bir dersin sınavı sırasında Sınavı Bitir butonuna basarak sınavınızı tamamlarsanız veya sınav süreniz bittiği için sınavınız sistem tarafından tamamlanırsa sınava tekrar giriş hakkınız bulunsa bile o sınava tekrar giremezsiniz.
   
 12. ​Ara sınavda (vize) soruları dersin kitabı, videosu ve sunumları dikkate alınarak hazırlanmıştır.
   
 13. Ara sınavda (vize) dijital kitabınız 8 bölüm ise vize sınavında ilk 4, 10 bölüm ise vize sınavından ilk 5, 12 bölüm ise vize sınavından ilk 6, 14 bölüm ise vize sınavından ilk 7 bölümden sorumlu olursunuz.​
   
 14. ​Sınav sisteminde yoğunluktan kaynaklı sorunlar yaşamamanız için sınavlarınızı günün son saatlerine bırakmamanız önem arz etmektedir.
   
 15. Ara sınav ile ilgili sorunlarınız için “AUZEF Çözüm Merkezi” https://auzefcozum.istanbul.edu.tr/ üzerinden talep oluşturabilirsiniz.​
Anahtar Kelimeler:
Ara Sınav (Vize) Sınavları Hakkında Bilinmesi GerekenlerAUZEF Ara Sınav (Vize) Sınavları Hakkında Bilinmesi GerekenlerAUZEF 2021 Bahar Dönemi Online Ara Sınav (Vize) Sınavları Hakkında Bilinmesi Gerekenler2020-2021 Bahar Yarıyılı ÇevrimiçiAuzef 2020-2021 Bahar Yarıyılı Çevrimiçiİstanbul Üniversitesi Açık Ve Uzaktan Eğitim Fakültesiİstanbul Üniversitesi AuzefAÖF - AUZEF - ATAAOF Sınav SonuçlarıAUZEF Sınav Tarihleri 2021 Açıklandı!AUZEF Sınav Tarihleri 2021AUZEF Online Vize Sınavı Hakkında BilgilerAUZEF Online Vize Sınavı Hakkında Bilgiler 20212021 AUZEF Online Vize Sınavı Hakkında BilgilerAuzef Online Sınav Ne Zaman?Auzef Online Sınav Ne Zaman 2021Auzef Online Sınav Nasıl OlacakAuzef Sınav Tarihleri Ne Zaman?Auzef Ara Sınavında Kaç üniteden Sorumluyuz?Auzef Vize Sonuçları Ne Zaman Açıklanır?AUZEF OBSAuzef Vize Kaç üniteden SorumluyuzAUZEF Online SınavAUZEF Sınav Tarihleri 2020 2021Esinav.istanbul.edu TrAUZEF Online Sınav SonuçlarıE Sınav AUZEFAuzef Sınav şekli DeğiştiAuzef Sınav Süresi DeğiştiAuzef Sınav Soru Sayısı DeğiştiAUZEF Sınavında DeğişikliklerAUZEF Sınavında Değişiklikler 20212021 AUZEF Sınavında DeğişikliklerÇevrimiçi (Online) Sınavlar Hakkındaİstanbul Üniversitesi Auzef Öğrenci TopluluğuAUZEF 2021 Sınav Takvimi DeğiştiAuzef Vize Ne ZamanAuzef Vize Nasıl OlacakAuzef Vize Soru SayısıAuzef Vize Sınav SüresiSINAV SÜRESİ VE SORU SAYISI ARTTIAuzef SINAV SÜRESİ VE SORU SAYISI ARTTI

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol