Vaatler tutulmalı, 3600 ek gösterge tüm eğitim çalışanlarını kapsamalıdır

Verilen sözlerin zamanında yerine getirilmemesinin yol açtığı tahribatı onarmanın kolay olmadığını, bu nedenle, söz söylerken, vaatte bulunurken çok dikkat etmek gerektiğini kaydeden Yalçın, 3600 ek gösterge konusunda hâlâ somut olarak ortaya bir şey konulmamış olmasının eğitim çalışanlarında hayal kırıklığına yol açtığını dile getirdi. Yalçın, şöyle konuştu: “100 Günlük Eylem Planı’nda da yer verilen ek gösterge ile ilgili hâlâ somut bir adım atılmamış olması eğitimcileri, kamu görevlilerini huzursuz etmektedir. 2023 Eğitim Vizyonu’nda da yer verilen 3600 ek gösterge sözü, tüm eğitim çalışanlarını kapsayacak şekilde yerine getirilmelidir.”

Durup dururken kimse bize hakkımızı vermez

15 Mayıs’a kadar üye çalışmasına ağırlık vereceklerini ifade eden Ali Yalçın, “Biz örgütlü gücümüzle onlarca kazanım elde ettik, başörtüsü yasağına son verdirdik, mali, özlük ve sosyal haklarda pek çok iyileşme sağladık. Bundan sonra da sorunları çözecek, kazanım üretecek, haklarda iyileştirme yapılmasını temin edecek olan yine örgütlü gücümüzdür. Kimse durup dururken bize haklarımızı vermez. Şimdiye kadar yaptığımız gibi, mücadele ederek haklarımızı biz alacağız” diye konuştu.

Eğitim-Bir-Sen Çankırı Şube Başkanı Ahmet Dönmez ise, sendikal çalışmalara ilişkin bilgi vererek başladığı konuşmasında, yolculuklarını azim ve kararlılıkla sürdürdüklerini söyledi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol