ÜNİVERSİTE PERSONELİNİN YER DEĞİŞİKLİĞİ İLE İLGİLİ DİLEKÇE KAMPANYASI BAŞLATTIK

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Üniversitelerde çalışan memurlar 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu hükümlerine tabi olarak çalışan kamu personelleri olmalarına rağmen üniversitelerin kendilerine özgü hususiyetleri nedeni ile memurlar 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu hükümlerine göre kendileriyle eş değer memurların yararlandığı haklardan mahrum kalmaktadırlar.

Üniversitelerde görev yapan personelin mahrumiyetlerinin başında yer değiştirme, tayin, nakil iş ve işlemleri ile özürleri varsa bu özür durumlarına binaen diğer üniversitelere geçişleri gelmektedir. Nakil işlemlerinde öncelikle kendisini talep edecek kurum aramak zorunda kalan bir memur kurum bulduğu takdirde de kendi üniversitesinden “muvafakat” almak mecburiyetindedir.  Ancak bu muvafakat her zaman verilmediğinden birçok memur mağdur olmaktadır.

Bu durum aile bütünlüğünün parçalanmasına, var olan sağlık sorunlarının düzenli tedavi imkanı olmadığı için daha da artmasına ve ilerlemesine, yer değiştirme talebi olan ve muvafakat için kurumu ile sorun yaşayan personele yapılan keyfi uygulamalar mağduriyetlere sebep olmaktadır.

Üniversitelerde görev yapan personelin 3 yıl görev yapmak kaydıyla isteğe bağlı olarak, özürleri varsa bu özür durumlarına binaen diğer üniversitelere geçişine imkan sağlayacak ve karşılıklı yer değiştirme (becayiş) hakkının verilmesi için Türk Eğitim-Sen olarak dilekçe  kampanyası başlatılmıştır.  

Söz konusu dilekçe   üniversite çalışanlarına imzalattırılarak, daha sonra belirlenecek tarihte Şubelerimiz tarafından kitlesel basın açıklaması yapılarak  Yükseköğretim Kurulu Başkanlığına gönderilecektir.

İlgili Dilekçe Örneği İçin Tıklayınız

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol