TÜRK EĞİTİM SEN’Lİ KADINLARDAN KAN BAĞIŞI VE KİTAP OKUMA ETKİNLİĞİ.

Vatandaşların da destek verdiği kitap okuma etkinliğinde bir konuşma yapan Türk Eğitim Sen Merkez Kadın Komisyonu Başkanı Firdes Işık, “Ne yazık ki kitap okumaya televizyon izlemekten daha az zaman ayırıyoruz.  Oysa kitap okumak geçmişimizi okumak, geleceğimizi hazırlamak, düşünme gücümüzü geliştirmektir” dedi. Kitapların her daim baş ucumuzda, yanı başımızda olması gerektiğini ifade eden Işık, kitap okuma konusunda farkındalık yaratılması,  ve kitap okumanın teşvik edilmesi için bu etkinliğin devam edeceğini söyledi. Bilgi üreten, ürettiği bilgiyi aktaran bir toplumun geleceğini en iyi şekilde inşa edeceğine vurgu yapan Işık, “Çocuk yaşta bu alışkanlığın kazandırılması için gerekli tedbirler alınmalıdır” diye konuştu.

Merkez Kadın Komisyonu ve Ankara Şubeleri Kadın Komisyonu Üyeleri daha sonra Güvenpark’ta Kızılay’ın Kan Bağışı aracında, kan ve kök hücre bağışında bulundu.

Kan ve kök hücre bağışının önemine dikkat çeken Merkez Kadın Komisyonu Başkanı Firdes Işık, “Kan bağışı hayat kurtarır. Toplumumuzun bu konuda bilinçli olması ve tereddüt etmeden uygun zaman aralıklarında kan bağışında bulunması büyük önem taşımaktadır.” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol