Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan'dan Memur Maaşlarına İlişkin Flaş Çağrı

Geylan yaklaşan Kurban Bayramı için hükümete seslendi ve memur maaşlarının bayramdan önce ödenmesi gerektiğini bildirdi. 

Geylan'ın yaptığı açıklamalar şu şekilde

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde Hükümetin kamu çalışanlarına bayram ikramiyesi vermesini istedi. 12 milyon işçi ve memur emeklisine ödenen bayram ikramiyesinin 3 milyon civarındaki kamu çalışanına da ödenmesini talep eden Geylan, devletimizin bunu yapabilecek ekonomik güçte olduğunu söyledi.
Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde Hükümetin kamu çalışanlarına bayram ikramiyesi vermesini istedi. 12 milyon işçi ve memur emeklisine ödenen bayram ikramiyesinin 3 milyon civarındaki kamu çalışanına da ödenmesini talep eden Geylan, devletimizin bunu yapabilecek ekonomik güçte olduğunu söyledi. Hükümetin bu konuda 1 Ağustos tarihinden önce müjde vermesini isteyen Geylan, “Devletimizin; fedakârca görevini ifa eden, devlet müessesesinin yapı harcı olan kamu çalışanlarına çifte bayram yaşatmasını temenni ediyoruz” dedi.

Genel Başkan Geylan ayrıca kamu çalışanlarının maaşlarını her ayın 15’inde aldığını da hatırlatarak, memurların bayram hazırlıklarını daha rahat yapabilmesi, kurbanlık alabilmesi için maaşların bayramdan önce ödenmesini talep etti. 

Geylan, “Kurban Bayramı’nı 11-14 Ağustos tarihlerinde eda edeceğiz. Hükümet, memurlarımızın bayram süresini sıkıntısız geçirebilmeleri için maaşların bayram öncesi ödenmesi için adım atmalıdır. Ayrıca 12 milyon işçi ve memur emeklisine ödenen BAYRAM İKRAMİYESİ, görevi başındaki memurlarımıza da ödenmelidir. Devletimiz bunu yapabilecek ekonomik güce sahiptir” diye konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol