Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Gelyan: "MEB AND'ımızla İlgili Temyiz Kararını Geri Çekmeli"

Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Gelyan; Milli Eğitim Bakanlığı AND'ımızın okullarda okutulmasına ilişkin yasal düzenlemeyi kabul etmesi ve Danıştay'a gönderdiği temyiz kararını geri çekmesi gerektiğini açıkladı

Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan, MEB’in Danıştay’a itiraz dilekçesini hazırlayan Hukuk Hizmetleri Genel Müdürü ve iki avukatın görevden alınmasına ilişkin önemli açıklamalar yaptı. Geylan, “Süreci sabote edecek bir duruma vesile olan sorumlular hakkında Sayın Bakan gereğini yapmıştır. Şimdi Sayın Ziya Selçuk’un ikinci bir doğru adım atmasını ve temyiz başvurusunu geri çekmesini bekliyoruz.” dedi. 

Genel Başkan açıklamasında şunları belirtti:

“Öğrenci Andı ile ilgili MEB adına Danıştay’a yapılan itiraz dilekçesini hazırlayan Hukuk Hizmetleri Genel Müdürü ve iki avukat görevden alındı. Doğru olan yapılmıştır. Önceki gün, akla ziyan bu dilekçeyi sayın Ziya Selçuk’un ’un okumamış dahi olduğunu düşündüğümü ifade etmiştim.

Nitekim süreci sabote edecek bir duruma vesile olan sorumlular hakkında Sayın Bakan gereğini yapmıştır. Şimdi Sayın Ziya Selçuk’un ikinci bir doğru adım atmasını ve temyiz başvurusunu geri çekmesini bekliyoruz.”

banner47

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner14