TÜRK EĞİTİM SEN: 1 EKİM’DE, DOĞU TÜRKİSTAN İÇİN MEYDANLARDAYIZ

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

KAHVECİ: DOĞU TÜRKİSTAN’DAKİ SOYDAŞLARIMIZIN SESLERİNİ DÜNYAYA BİR KEZ DAHA DUYURACAĞIZ

Düzenlenecek eyleme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, “Doğu Türkistan’da evlerinden, yurtlarından edilmiş milyonlara, katledilen canlara kimsenin gözlerini kapatma hakkı yoktur” diyen Kahveci, “Doğu Türkistan’da akıtılan bu kanı durdurmak, yaşanan insanlık dramına son vermek insanlığın üzerine düşen tarihi bir sorumluluktur” dedi. Kahveci, “Doğu Türkistanlı soydaşlarımızın 70 yıldır Çin zulmü altında yaşadıklarını protesto etmek, bu acıları dünya kamuoyunun gündemine taşımak maksadıyla düzenlenecek olan protesto mitingine Türkiye Kamu-Sen olarak destek vereceğiz.

70 yıldır o bölgede yaşayan soydaşlarımıza olmadık işkenceler yapan, sayısız katliama imza atan, ne dünya kamuoyu ne insan hakları tanıyan Çin devletinin zulmüne hep bir ağızdan dur diyeceğiz.

Doğu Türkistan’da evlerinden, yurtlarından edilmiş milyonlara, katledilen canlara kimsenin gözlerini kapatma hakkı yoktur. Türkmen soydaşlarımız toplama kamplarında tecrit altında tutulmakta, türlü işkencelere maruz bırakılmaktadır. Doğu Türkistan’da akıtılan bu kanı durdurmak, yaşanan insanlık dramına son vermek insanlığın üzerine düşen tarihi bir sorumluluktur.

Türkiye Kamu-Sen olarak insanlık katledilmeden, yaşanan trajedi daha da büyümeden yetkili organlarını harekete geçirmeye ve etkili tedbirler almaya davet ediyoruz.

Bu vesileyle, zulmün 70. Yılında hep birlikte Ankara Ulus meydanında olacağımızı bir kez daha ilan ediyor, tüm vatandaşlarımızı Doğu Türkistan davasına sahip çıkmaya çağırıyorum.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol