TES: Norm Kadro Fazlası Öğretmen Atamaları İçin Atama Klavuzu Hazırlanmasını Talep Etti

TES: Norm Kadro Fazlası Öğretmen Atamaları İçin Atama Klavuzu Hazırlanmasını Talep Etti

Bilindiği üzere norm kadro fazlası öğretmen atamaları zamana bağlı olmaksızın valiliklerce istenen bir zamanda yapılabilmektedir. 2018-2019 Öğretim yılında da valilikler ihtiyaç durumuna göre istedikleri zaman bu atamaları yapabileceklerdir. Norm kadroların önümüzdeki günlerde güncelleneceği dikkate alındığında norm kadroların güncellenmesine müteakip atamaların yapılacağını tahmin etmekteyiz.

Bugüne kadar norm kadro fazlası öğretmen atamalarında çok sayıda sorunlarla karşılaşılmıştır. Bu sorunlar zaman zaman çözülmüş, zaman zaman da çözülmeyerek konu yargıya taşınmıştır. Norm kadro fazlası öğretmen atamalarında karşılaşılan sorunların çözümü için bugüne kadar Milli Eğitim Bakanlığı’nca açıklayıcı, kapsamlı bir kılavuz yayınlanmamıştır. Karşılaşılan sorunların çözümünde bir birliktelik sağlanamamış, illerin farklı uygulamalarıyla karşılaşılmıştır.

2018-2019 Eğitim öğretim yılının başladığı bugünlerde Milli Eğitim Bakanlığı’na yazı yazarak, norm kadro fazlası öğretmenlerin atama işlemlerinde valiliklerin yararlanacağı, uygulama da birlikteliğin sağlanacağı, keyfi uygulamaların önüne geçileceği bir kılavuz hazırlanarak kamuoyuyla paylaşılmasını talep ettik.  Milli Eğitim Bakanlığı zaman kaybetmeksizin ayrıntılı bir kılavuz hazırlayarak kamuoyuna duyurmalıdır.

İlgili yazımız için tıklayınız.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol