TES: KAMU DENETÇİLİĞİ KURUMU İLE BİR ARAYA GELDİK

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Görüşmede, kamuda idarenin işleyişinde adaletin sağlanması, hukuka ve hakkaniyete dayalı yönetim anlayışının geliştirilmesi amacıyla kurulan Kamu Denetçiliği Kurumu’nun çalışmaları hakkında bilgi veren Şeref Malkoç, karşılıklı işbirliğinin önemine değindi.

Genel Başkanımız Önder Kahveci de nazik davetlerinden ötürü teşekkür ederek, iki kurum arasında diyalog sürecinin işlemesi ve kamuda çalışma barışının sağlanması için yapılması gerekenlere ilişkin görüşlerini Başkan Şeref Malkoç’a iletti. Kahveci görüşmesinde; “ İş kolları bazında kamu kurumlarında birçok sıkıntı ile karşı karşıyayız. İdare hizmet kalitesinin yükseltilmesi için çalışanlar arasında ayrımın sona erdirilmesi gerekmektedir. Bunun yanı sıra ehliyet ve liyakat prensibinin yeniden kamuda işletilmesi zaruri hale gelmiştir. Hukukun üstünlüğü, hak arama kültürünün yaygınlaştırılması, hatta şeffaf bir yönetim anlayışının oluşturulması için kurulan Kamu Denetçiliği Kurumu’nun liyakat ve ehliyet konusunda hassas davranması gerekmektedir” ifadelerini kullandı. 

Türkiye Kamu-Sen olarak, işbirliği ve diyalog sürecinin geliştirilmesine katkı sunmaya hazır olduğumuzu da belirten Genel Başkanımız, “çalışanın yanında olan her türlü projede var oluruz” dedi. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol