Talip Gelyan, İYEP’te ek ders ücretlerinin de Destekleme ve Yetiştirme Kurslarında olduğu gibi %100 artırımlı ödenmelidir.

Hatırlanacağı üzere sendikamız MEB’e 09.11.2018 tarihinde bir yazı yazarak, ilkokulda açılan İYEP kurslarına öğretmenlerin istekli olmamalarına rağmen resen görevlendirildiğini belirtmiş, Milli Eğitim Bakanlığı’nın illerde yaşanacak mağduriyetlerin önüne geçmek adına resen öğretmen görevlendirmelerinin yapılamayacağı konusunda Valiliklere talimat vermesi gerektiğini ifade etmiştir. Türk Eğitim-Sen ayrıca İYEP kurslarında görev alan öğretmenlerin ek ders ücretlerinin yüzde 100 artırımlı ödenmesini istedi.

MEB Temel Eğitim Genel Müdürü Cem Gençoğlu ile de görüşen Genel Başkan Talip Geylan, yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “Sayın Gençoğlu öğretmenlerimizin İYEP kurslarında resen görevlendirilmemesi, görevlendirmenin gönüllülük esasına göre gerçekleştirilmesi hususunda talepte bulundum.

Sayın Genel Müdür bu konuda hemfikir olduğunu ve illerin uyarılacağını beyan etti.

Ayrıca İYEP'te ek ders ücretlerinin de Destekleme ve Yetiştirme Kurslarında olduğu gibi %100 artırımlı ödenmesi ve böylece adaletsizliğin giderilmesi talebimizi de yineledim.”

İYEP kurlarında resen görevlendirme yapılmamalıdır.
Türk Eğitim-Sen olarak İYEP'le ilgili ek ders ücretlerinin arttırılması ödenmesi ve resen görevlendirme yapılmaması için Genel Başkanımız Sayın Talip GEYLAN MEB Temel Eğitim Genel Müdürü Cem GENÇOĞLU ile görüştü ve ayrıca Bakanlığa yazılı talepte bulundu.

banner47

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner14