SORUNLARIMIZIN ÇÖZÜMÜ İÇİN BİRLİKTE MÜCADELE EDELİM, SEN YOKSAN BİR EKSİĞİZ…

Eğitim, öğretim ve bilim hizmetlerinde çalışan kamu personelinin 2019 Temmuz verilerine göre sendikalaşma oranı %65,58’dur. Hizmet kolunda yaşanan birçok soruna rağmen eğitimcilerin önemli oranda sendikasız oluşu mevcut yapılara getirilen net bir eleştiridir. Sendikalara uzak duran eğitimcilerin yaptığımız anket ve yüz yüze yapılan görüşmeler sonucunda mevcut yapılara getirdiği ortak eleştiri; mevcut yapıların acil sorunlarımızdan çok siyasi kaygılar taşıdıklarıdır.
Kurulduğu 2005 yılından itibaren tanımı doğrultusunda sendikacılık yapan, eğitim çalışanlarının sorunlarını çözüm önerileri ile birlikte dile getiren, bir çok sorunun çözümünde aktif rol alan Anadolu Eğitim Sendikası birlikteliğin gücüne inanmaktadır. Sendikasız veya başka sendika üyesi on binlerce eğitim çalışanının sempatisini, beğenisini, takdirini kazanmış olmak bizlere mutluluk verdiği gibi; bizler de o eğitim çalışanlarını yanımızda görmek istiyoruz.
AES’ in yol arkadaşları, uzakta kalıp temsil edilmeyi beklemek ve eleştirmek yerine çözüme taraf olmayı seçenlerdir… Sorunlarımıza birlikte çözüm bulmak için siz de elinizi taşın altına koyun; haklı mücadelemizi hep birlikte daha güçlü yapalım….Sen yoksan bir eksiğiz…..

   Mehmet Alper ÖĞRETİCİ
      AES Genel Başkanı
                                                                             

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol