PROJE OKULLARI TEKRAR GÖZDEN GEÇİRİLMELİDİR

Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper ÖĞRETİCİ proje okulları ile ilgili açıklamalarda bulundu. Açıklamaları şöyle;
Özel Program ve Proje Uygulayan Eğitim Kurumları ayrı bir yönetmelik bulunmakta ve bu yönetmelik çerçevesinde yönetici ve öğretmen görevlendirmesi yapılmaktadır. Ülkemizin en yüksek puana sahip öğrencilerinin eğitim alacağı ve önemli projelerin yapılacağı maksadıyla 2014 yılında hayata geçirilen proje okulları beklentileri karşılamış mıdır?
Proje okullarında görev yapan yönetici ve öğretmenlerin başka okullara gönderilmesi, yerine bakanlık tarafından yönetici ve öğretmen görevlendirilmesi bu okullardaki başarıyı artırmış mıdır?
Bu okullardaki yöneticilerin çok büyük bir kısmının bir sendika üyesi olduğu, yine bu okullarda görev yapan öğretmenlerin de bir sendika üyesi olmaya zorlandığı bilinmektedir.
Her fırsatta ehliyet ve liyakat vurgusu yapan Milli Eğitim Bakanı sayın Ziya SELÇUK proje okullarını tekrar gözden geçirmeli, ehliyet ve liyakatten yoksun yönetici ve öğretmen görevlendirmelerine son vermelidir.
Anadolu Eğitim Sendikası Basın Sekreterliği

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol