PİKTES Görevi Yapan Öğretmenlere Hizmet Puanı Verilmelidir

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

           Bilindiği üzere PİKTES(Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sistemine Desteklenmesi Projesi) kapsamında hizmet veren öğretmenlerimiz olmuştur ve şu anda da hizmet vermeye devam etmektedir. Anadolu Eğitim Sendikası olarak kadrolu görev yapan öğretmenlerden, PİKTES kapsamında çalıştıkları dönem için hizmet puanından faydalanmaları gerektiğini Milli Eğitim Bakanlığından talep ettik.
 Anadolu Eğitim Sendikası Hukuk Sekreterliği
 
   Sayı : 2047-20/6086                                                                                      Tarih:23/12/2020
  Konu: PİKTES Görevine Hizmet Puanı
 
 T.C.
MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI
PERSONEL GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE
      İlgi:  a) 14/07/1965 Tarih ve 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu
             b) 17/04/2015 Tarih ve 29329 Sayılı Resmi Gazetede Yayınlanan MEB Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği
                   Bilindiği üzere PİKTES(Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sistemine Desteklenmesi Projesi) kapsamında hizmet veren öğretmenlerimiz olmuştur ve şu anda da hizmet vermeye devam etmektedir. Bu öğretmenlerimizden 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununa bağlı olarak sözleşmeli ve kadrolu olarak görevlerine devam edenler bulunmaktadır. Kadrolu atandıktan sonra öğretmenlerimiz, sözleşmeli veya ücretli öğretmenlikte geçen öğretmenlik görevleri için hizmet puanı almaktadır.
              Sistem üzerinde ücretli öğretmenler ve PİKTES öğretmenleri “Diğer Öğretmenler” başlığı altında değerlendirilmektedir. Ücretli öğretmenlerimiz çalıştıkları dönem için hizmet puanı almaktadır ancak PİKTES öğretmenleri alamamaktadır. Kadrolu öğretmen olarak atanan öğretmenlerin ilgili yasalar çerçevesinde PİKTES kapsamında görev alan öğretmenler, çalıştıkları dönem için hizmet puanından faydalanmalıdır. Konu ile ilgili sendikamızın bilgilendirilmesini talep etmekteyiz.

               Gereğini arz ederiz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Likit

Bosna Hersekde Üniversite Okumak

backlink al