Özbek eğitim sendikasına ve Türkiye Büyükelçiliği'ne ziyaret

Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Vekili Latif Selvi ve Başkan Yardımcısı Ramazan Çakırcı ile birlikte Özbek Eğitim, Bilim ve Kültür Çalışanları Sendikası ve Türkiye’nin Özbekistan Büyükelçiliği’ni ziyaret etti.

41. Başkanlar Kurulu programı kapsamında Eğitim, Bilim ve Kültür Çalışanları Sendikası Genel Başkanı Ravshan Bedilov ile bir araya gelen Ali Yalçın, Eğitim-Bir-Sen’in çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Sendikalar arası ilişkileri geliştirmelerinin ve tecrübe paylaşımında bulunmalarının güçlerini daha da artıracağını ifade eden Yalçın, “Aynı medeniyet havzasında bulunan ülkelerin eğitim sendikaları olarak, bir araya gelmek, tecrübe paylaşımında bulunmak, ortak çalışmalar yapmak gücümüze güç katacaktır. Bu amaçla buradayız. İki buçuk yıl içerisinde yaklaşık 45 ülkeden 60 eğitim sendikasıyla iş birliği anlaşması yaptık. Bu bağlamda sizin sendikanızla da iş birliği yapmak ve tecrübenizden istifade etmek istiyoruz” dedi.

Eğitim-Bir-Sen’in, 31 Ağustos-1 Eylül tarihlerinde İstanbul’da, 80 ülkeden eğitim sendikası yöneticisinin katılacağı Uluslararası Küreselleşme, Eğitim ve Sendikalar sempozyumu düzenleyeceğine hatırlatan Yalçın, “Sizleri de aramızda görmekten memnuniyet duyacağız” şeklinde konuştu.

Ravshan Bedilov ise, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Türkiye’nin en büyük sendikası Eğitim-Bir-Sen’in senpozyumuna katılarak, farklı ülkelerden gelen sendikacılarla tanışmak ve ortak sorunlar hakkında müzakerelerde bulunmak istediklerini söyledi.

Büyükelçilik ziyareti

Genel Başkan Ali Yalçın, aralarında Türkiye Maarif Vakfı Mütevelli Heyeti Başkan Prof. Dr. Birol Akgün, İnsan ve Medeniyet Hareketi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Mehmet Güney’in de bulunduğu heyetle birlikte Türkiye’nin Özbekistan Büyükelçiliği’ni ziyaret ederek, yetkililerden yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner14

banner13