ORTA ÖĞRETİM GENEL MÜDÜRÜ YUSUF BÜYÜK, GENEL BAŞKANIMIZ TALİP GEYLAN’I ZİYARET ETTİ.

Ziyarette Yusuf Büyük, Milli Eğitim Bakanlığı’nın yeni ortaöğretim modeli hakkında birtakım açıklamalarda bulundu. Büyük, yeni sistem hakkında Türk Eğitim Sen’in görüş ve önerilerinden yararlanmak istediklerini belirterek, “Yeni sistem hakkında her zaman paydaşlarımızın görüş ve önerilerinden yararlanmak istiyoruz. Bu ziyaretimizin amacı da sistemi tanıtmak ve Türk Eğitim Sen’in görüş ve önerilerini almaktır. Türk Eğitim-Sen’in bu sistem hakkında kamuoyuna yapmış olduğu açıklamalardan dolayı teşekkür ediyoruz.”

Yusuf Büyük’e ziyareti nedeniyle teşekkür eden Genel Başkan Talip Geylan, eğitimin yararına olacak her konuda Milli Eğitim Bakanlığı’na destek vereceklerini belirtti.

Sendika olarak önümüzdeki günlerde yeni ortaöğretim sistemi hakkında görüş ve önerilerimizi belirlemek amacıyla bir komisyon kurulacağını, üniversitelerden, öğretmenlerden ve konu ile ilgili tüm muhataplarımızdan görüş ve öneri alacaklarını, bu doğrultuda rapor hazırlayacaklarını belirten Geylan, bunu en kısa zamanda Milli Eğitim Bakanlığı’na bildireceklerini ifade etti.

Ayıca Geylan; Türk Eğitim-Sen olarak yeni sistemle ilgili çekince ve endişelerimizi de dile getirdi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol