Okul Sütü Programı Tekrar Başlatılsın

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

10.07.2015 tarih ve 29412 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Bakanlar Kurulu Kararı ile; Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Mîllî Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı tarafından ortaklaşa yürütülen Okul Sütü Programı kapsamında bağımsız anaokulu, uygulama sınıfı, anasınıfı ve ilkokul öğrencilerine süt içme alışkanlığının kazandırılması ile yeterli ve dengeli beslenmelerine katkıda bulunmak amacıyla, 2015-2016 eğitim öğretim yılından başlamak üzere 3 eğitim öğretim yılı süresince UHT içme sütü dağıtılmasına 2018 yılında son verilmiştir.

Ülkemizin ekonomik koşullarında sürekli artan hayat pahalılığı nedeniyle büyüme çağındaki çocuklarımız yeterli süt tüketememektedir. 200 ml'lik bir UHT süt paketinin fiyatı 8 Türk Lirası civarındadır. Üç çocuklu bir ailenin çocuklarına günde 1 paket süt içirebilmesi için aylık 720 Türk Lirası harcama yapması gerekmektedir.

Bağımsız anaokulu, uygulama sınıfı, anasınıfı ve ilkokul öğrencilerine süt içme alışkanlığının kazandırılması ile yeterli ve dengeli beslenmelerine katkıda bulunmak amacıyla Okul Sütü Programının tekrar uygulamaya alınmasını Cumhurbaşkanlığımızdan talep ediyoruz.

Liyakat-Sen Genel Merkezi

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

vozol 10000 Likit

Bosna Hersekde Üniversite Okumak

backlink al