Öğretmenlerin Yer Değiştirme Sorunu Sadece Hizmet Puanı İle Çözülmez

Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper ÖĞRETİCİ resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren öğretmenlerin hizmet puanı ile ilgili açıklama yaparak öğretmenlerin yer değiştirmelerindeki sorunların sadece hizmet puanı ile çözülemeyeceğini, paydaşlarla bir araya gelinmesi gerektiğini ifade etti. İşte açıklamalar:
Bugün öğretmenler için atama ve yer değiştirme yönetmeliğinde hizmet puanları ile ilgili yapılan değişiklik resmi gazetede yayınlandı. Daha önce ifade ettiğimiz İYEP ek puan adaletsizliği, zorunlu hizmette çalışan her öğretmenin artırımlı hizmet puanı alabilmesi gibi taleplerimizin yer aldığını görmekteyiz. Ancak öğretmenlerin yer değiştirmelerindeki en önemli faktör olan hizmet puanları ile ilgili yapılacak değişiklikler paydaşlar ile birlikte hazırlanmalı, öğretmenler arasında fırsat eşitsizliği oluşturmamalıdır. Bu tür durumlar yeni mağduriyetlerin oluşmasına neden olur.
Öğretmenlerin yer değiştirmelerindeki sorunlar tek başına hizmet puanı ile de çözülmesi mümkün değildir. Maddi teşvik ve becayişi de içeren adil ve öngörülebilir bir yer değiştirme yönetmeliği şarttır....
 
 
Anadolu Eğitim Sendikası Basın Sekreterliği

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol