Öğretmenlerin İtibarı MEB'in Namusudur

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Öğretmenler aylardır çalışmıyor” diyen arazlı zihinlerin gözüne sokmak için hatırlatmak lazım diye düşünüyorum:

Salgının başladığı andan itibaren öğretmenler ne mi yaptılar?
Mesela;
-Herkesin evinden dışarı çıkmaya korktuğu Pandemi kısıtlamalarının başladığı 16 Mart 2020’den itibaren onbinlerce öğretmen Vefa Destek Gruplarında görev yaparak “Öğretmenler yatıyor” diyenlerin anne babalarının da arasında olduğu milyonlarca vatandaşımıza devletin şefkat eli olarak uzandılar.
-Maskenin kıymete bindiği, ülkelerin birbirinden maske çaldığı dönemde Meslek Liselerinde, Halk Eğitim merkezlerinde milyonlarca maske ve siperliği, tonlarca dezanfektanı, tıbbi tekstil ürünlerini de kısa sürede üretip devlete teslim edenler de öğretmenler ve eğitim çalışanları idi.
-EBA altyapısının yetersiz kaldığı dönemde, dijital beceri ve imkanlarını hiçbir destek almadan kendi imkanlarıyla geliştirerek uzaktan eğitim yaptılar.
-EBA TV’ye erişemeyen taşradaki öğrencilerin evlerine kadar gidip televizyonlarının frekans ayarlarını yapanlar, hatta imece usulüyle televizyon alarak yoksun ailelere teslim edenler de öğretmenlerdi.
-Salgın döneminde denetim ve Sağlık Bakanlığı’nın filyasyon çalışmaları gibi bir çok hizmette görev yapanlar da öğretmenlerdi.
-Öğrenci velileriyle hergün iletişim kurarak çocuklarımızın öğrenme motivasyonlarını canlı tuttular.
-EBA TV’de ders anlatanlar da TRT spikerleri değil, öğretmenlerdi.
-EBA portalında yayınlanan yüzbinlerce ders ve etkinlik içeriği öğretmenler tarafından hazırlandı ve hazırlanmaya devam ediliyor.
-Bakanlığın yayınladığı örnek sorular, çalışma konuları, deneme sınavları ülkenin dörtbir yanındaki öğretmenler tarafından hazırlandı.
-Bakanlığın dağıttığı öğrenci çalışma kitapları da öğretmenler tarafından hazırlandı.
-Uzaktan Eğitim diye bir uygulama varsa bunu bilgisayarlar yapmadı. Arkasında ve içeriğinde öğretmenler vardı.
-Aylarca sokağa çıkamayan çocuklarımızla iletişim kurarak onları pandeminin olumsuz etkilerine karşı koruma gayretini ortaya koyan da sadece öğretmenlerdi.
Velhasıl;
Öğretmen sabah evden çıkarken “İşe gidiyorum” demez, “Okula gidiyorum” der.
Onun için, Öğretmen yatmaz!

Öte yandan bu akşam NTV’de katıldığı programda yaptığı açıklamalarla öğretmenlerimizin pandemi sürecinde ortaya koyduğu gayrete vurgu yapan ve “Öğretmenin itibarı benim itibarımdır” diyerek öğretmenlerimizin fedakarlığını takdir eden Sayın Ziya Selçuk’u kutluyorum.
Türk Eğitim Sen olarak yıllardır işaret ediyoruz: “Öğretmenin itibarı MEB’in namusudur!”

Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol