ÖĞRETMENLER ARASI EK DERS ADALETSİZLİĞİ GİDERİLMELİDİR

 
Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper ÖĞRETİCİ, öğretmenlerin ek ders adaletsizliği ile ilgili açıklamalarda bulundu. ÖĞRETİCİ açıklamasında öğretmenlerin ek ders adaletsizliğinin giderilmesi gerektiğini ifade ederek şu açıklamalara yer verdi:
‘Bilindiği gibi okul öncesi ve sınıf öğretmenlerinin aylık karşılığı ders görevi 18 saat iken; atölye ve laboratuvar öğretmenlerinin haftada 20 saat, genel bilgi ve meslek dersleri (branş) öğretmenlerinin 15 saattir.
Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri yıllar önce bu sorunun çözüleceğini söylemesine rağmen bir adım atılmamış ve MEB öğretmenler arasındaki ek ders adaletsizliğini yıllardır gidermemiştir. Aynı ders saati görev yapan öğretmenlerimiz arasında ücret ayrımının olması kabul edilemez.
Yıllardır bu sorunu MEB çözmemiş, yine yıllardır toplu sözleşmede de öğretmenlerimiz arasındaki bu ayrım ortadan kaldırılmamıştır. MEB bu adaletsizliğe artık son vermeli, bütün öğretmenlerimizin aylık karşılığı 15 saat olacak şekilde düzenleme yapmalıdır.’
 
Anadolu Eğitim Sendikası Basın Sekreterliği

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol