Verification: 37dd5e6ee914423e

Norm Bulunmayan Okullara Öğretmen Ataması Yapılmaktadır

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Bilindiği üzere öğretmenlerin il içi, iller arası ve özür durumu atamaları Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği kapsamında yasalara uygun olarak yapılmaktadır. Ve bu atamalar; bakanlığınızın belirlediği takvime ve yönetmeliğe uygun olarak hazırlanan kılavuz çerçevesinde okulların normuna uygun olarak yapılmaktadır.
 
Edinilen bilgilere göre; öğretmenlerin kurumda norm boşluğu bulunmadan atamasının yapıldığı ve kurumda çalışır gösterildiği belirlenmiştir. Hizmet puanı düşük olan bu öğretmenler, emeklilik veya kurumdan tayin durumuna göre öğretmenlerin yerine kurumda kalmaktadır. Bu durumun haksızlık oluşturduğunu, Norm Yönetmeliğine uygun olmayan bu atamaların yasal sorunlar oluşturacağını belirtelim. Çünkü yıllardır kadrosu milli eğitim müdürlüklerinde olan ve ataması yapılmayan öğretmenler mevcuttur. Yıllardır il içinde veya il dışında norm bekleyen öğretmenler mevcuttur. Çalışma barışını bozacak ve yanlış olan bu tür atamalardan vazgeçilmelidir.
 
Bu türden okulda bulunmayan norma rağmen ataması yapılan öğretmenler norm fazlası öğretmen olarak değerlendirilerek, illerin norm fazlası atama dönemlerinde atamaya tabi tutulması gerekmektedir. Farklı bir uygulama ile norm güncellemelerinde öğretmene norm dahilinde uygulama yapılması vicdanları yaralayacak ve çalışma barışını bozacaktır.
 

Anadolu Eğitim Sendikası Hukuk Sekreterliği

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

vozol 10000 Likit

Bosna Hersekde Üniversite Okumak

backlink al