Mülakatın Olduğu Yerde Kaybeden Her Zaman Eğitim Olacak

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Mülakatın Olduğu Yerde Kaybeden Her Zaman Eğitim Olacak

Milli Eğitim Bakanlığı MEB 2018 yılı yönetici atama sonuçlarını açıklamaya dünden itibaren il milli eğitim müdürlükleri bazında açıklamaya başladı. AES Genel Başkanı Öğretici de atamaların liyakatten uzak olmasından dolayı açıklamada bulundu.
Anadolu Eğitim Sendikası AES Genel Başkanı Mehmet Alper Öğretici, Milli Eğitim Bakanlığının iller bazında 2018 yılı iller arası yönetici atama sonuçlarını açıklaması üzerine açıklama yaptı. Mülakat sonuçlarına göre atamaların liyakatten uzak ve torpil anlamına geldiğini belirten Öğretici, MEB’in bu şekilde atama yapması ile kaybedenin yine eğitimimiz olacağını belirtti.

Genel Bakan Öğretici Sosyal Medyadaki Twitter hesabından şu ifadeleri paylaştı; 2018 Yılı Eğitim Kurumları Yönetici Görevlendirmelerine Esas Sözlü Sınav (Mülakat) Sonuçları bugün itibariyle açıklanmaya başladı. İllerimizin çok büyük bir bölümü açıkladı. Yine BİR sendikalı olma kriteri en önemli kriter.

Farklı sendika üyelerinden çok azı yüksek puanlar alabilmiş. Sıralamalar ise yayınlanmamıştır. Bizler sonuçların şeffaf olarak açıklanmasını istiyoruz. Her zaman söylediğimiz gibi yöneticilerimizi MÜLAKAT ile değil LİYAKAT atamadığınız sürece kaybeden EĞİTİMİMİZ olacaktır.


   

 
Mülakat torpil demektir. Öğretmen atamasından, yönetici görevlendirmelerine kadar her yerde MÜLAKAT kalkmalı ve tüm atamalar LİYAKAT ile olmalıdır. Son kez yapılmış olmasını istediğimiz mülakat sonuçları da bir an önce açıklanmalıdır.

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz 
 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol