MÜLAKAT OLDUĞU SÜRECE YÖNETİCİ ATAMADA EKYS ‘NİN ÖNEMİ OLMAYACAKTIR

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Anadolu Eğitim Sendikası Başkanı Mehmet Alper ÖĞRETİCİ Milli Eğitim Bakanlığı yönetici atamada mülakatın tamamen kaldırılması yönünde açıklama yaptı. Mülakat % 20 de olsa kaldığı sürece EKYS ‘nin bir önemi olmayacağı vurgulandı.

Millî Eğitim Bakanlığı 2019 yılı Eğitim Kurumlarına yönetici seçme sınavı duyurusunu dün yayımladı. 2019 MEB-EKYS, ÖSYM tarafından gerçekleştirilecek. Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper ÖĞRETİCİ yönetici atama sınavı sonrası MÜLAKAT uygulamasının yanlışlığını bir kez daha ortaya koydu.

MÜLAKAT VARSA LİYAKAT EKSİK KALIR

Milli Eğitim Bakanlığı ile ÖSYM arasında imzalanan işbirliği protokolü kapsamında yazılı sınavı MEB yapmayacak. ÖSYM’nin yapacağı EKYS sonrasında MEB, mülakat sınavı yapacak. Yöneticiliğe ilk defa görevlendirilecekler için yazılı sınav oranını % 80’e çıkarılıp mülakat oranının %20’ye düşürülmesinin atamada LİYAKAT’i artırmayacak bilakis eksiklik devam edecektir.

EKYS’DEN 100 ALAN ADAY MÜLAKATTA ELENEBİLECEK

% 20 mülakatın devam etmesi haksızlıkları önlemeyecek. Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper Öğretici aday yazılı sınavdan 100 alsa bile 60 puan barajının altında bırakıldığı taktirde tercih dahi yapamayacağını bir kez daha vurguladı.

Genel Başkan Öğreticinin sosyal medyadan yaptığı açıklama şu şekildedir: Milli Eğitim Bakanlığı eğitim kurumlarına yönetici seçme sınav duyurusunu yayımladı. Her zaman okul yöneticilerinin sınavla alınmasından yana olduk.

‏Ancak yönetmelikteki %20 mülakat ve özellikle mülakattaki 60 puan barajı olduğu müddetçe yapılacak sınavın çok önemi olmayacaktır

Sınava görev süresi dolan yöneticiler de girmeli; görev süresi dolanların yerleri de münhal olarak belirlenmeli ve sınav için alınması düşünülen 180 TL ücret kaldırılmalıdır.

Anadolu Eğitim Sendikası

Anahtar Kelimeler:
MülakatYönetici AtamaEKYS

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

#Uzman öğretmenlik #Telegram #Başöğretmenlik #Deneme sınavı #Çalışma kağıdı #Soru cevap #Örnek sorular #Meb #Öğretmen #Uzman öğretmenlik soruları #Başöğretmenlik sorular #UZMAN ÖĞRETMENLİK DENEME #Öğretmenlik Deneme Sınavları Tüm Modüller İçin #Ölçme Ve Değerlendirme Soru Föyleri – Denemeleri #Öğrenme Ve Öğretme Süreçleri Mini Denemeler #2022 Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavı PDF #2022 Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavı PDF Indir #ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME DENEME VE FÖYLERİ #ÖĞRENME VE ÖĞRETMEN SÜREÇLERİ DENEME VE FÖYLERİ #Uzman Öğretmenlik 12. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 11. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 10. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 9. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 8. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 7. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 6. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 5. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 4. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 3. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 2. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 1. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 4. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 3. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 2. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik 1. Modül Föy Ve Denemeler #Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavları Tüm Modüller İçin #Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavları #Uzman Öğretmenlik Deneme Sınavı