Mülakat Haksızlık, Liyakatli Olan Göreve Başlasın

Anadolu Eğitim Sen Genel Başkanı Mehmet Alper ÖĞRETİCİ, öğretmen atamaları ve görevde yükselmede uygulanan mülakatlar ile ilgili Twitter hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu. İşte o açıklamalar: 

1-Geçtiğimiz günlerde 20 bin sözleşmeli öğretmenimiz atandı ve mülakat ile kpss taban puanları yayınlandı. Bu puanlara baktığımızda MÜLAKAT'ın haksızlık olduğunu çok açık şekilde görüyoruz.
2-Her zaman 'MÜLAKAT kul hakkıdır,KPSS puanına göre atama yapılmalıdır' dedik. Kim bilir kaç meslektaşım hakkı olduğu halde atanamadı? Kaç kişi hakkı olmadığı halde atandı?
3-KPSS puanının çok üzerinde mülakat puanı vererek adayın atanmasını;o adaydan daha yüksek kpss puanı almasına rağmen atanamamasını sağlayan komisyon üyeleri kimdir? incelenmelidir.
4- Mülakat sadece öğretmen atamalarında değil, görevde yükselmelerde de kaldırılması gerekmektedir.
5- Birilerinin hakkına girip atamasının yapıldığı gibi,birilerinin hakkına girip hak etmediği halde yönetici koltuğunda oturan çok kişi var. Okullar LİYAKATSİZ, sadece BİR SENdika üyesi olma özelliğine sahip yöneticiler ile doldu.
6- Sayın bakanımız @ziyaselcuk 'un ele alması gereken konuların başında MÜLAKAT meselesi gelmektedir. Tek isteğimiz hakkı olan, LİYAKATLİ olan göreve başlasın ve o koltuklara otursun... —

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol