MEB GÖREVDE YÜKSELME SINAVINDA ÇAN EĞRİSİ UYGULANSIN

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Türk Eğitim-Sen olarak Milli Eğitim Bakanlığı merkez, taşra teşkilatı şef ve memur kadrolarına yapılacak atamalar için  09.12.2018 Pazar günü yapılan görevde yükselme yazılı sınavının çan eğrisi puan sistemiyle değerlendirilmesi hususunda Milli Eğitim Bakanlığı’ndan talepte bulunduk.

Yazılı sınavda adaylara sorulan soruların oldukça zor olduğuna ilişkin sendikamıza birçok şikayet  ulaşmıştır. Yönetmelik ve kılavuz hükümleri doğrultusunda görevde yükselme sınavında başarılı sayılmak için yazılı sınavdan 100 puan üzerinden en az 60 puan alma şartı yer almaktadır. Her ne kadar baraj puanı 60 olarak belirlenmişse de soruların zorluğu göz önüne alındığında sınava katılan birçok adayın baraj altında kalarak başarısız sayılması ve başarılı aday sayısının ilan edilen kadro sayısından az olması  ihtimali söz konusu olacaktır.   

Bu sebeplerle; sınavın değerlendirilmesinde baraj uygulaması yerine sınava katılanların başarı ortalamasına göre  çan eğrisi sisteminin uygulanması mağduriyetin engellemesi için   hakkaniyet gereği olacaktır.  

İlgili yazımız için tıklayınız

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

backlink Spor haberleri fen bilimleri vozol 10000 Likit

Bosna Hersekde Üniversite Okumak