LİYAKATİ MÜLAKATIN ESİRİ YAPMAYIN!

 12/03/2019
Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper ÖĞRETİCİ, sosyal medya hesabından yönetici görevlendirmeleri ile ilgili açıklamalarda bulundu. 2023 Eğitim Vizyonunda ehliyet ve liyakat vurgusu olmasına rağmen okul yöneticiliğinde bunun dikkate alınmadığını belirtti. Açıklamaları şöyle;
 
MEB 2023 Eğitim Vizyonunda ‘okul yöneticiliği atamalarında, yeterliliklere dayalı yazılı sınav ve belirlenecek diğer nesnel ölçütler kullanılacaktır’ yazmaktadır. ÖSYM ile yapılan protokol kapsamında yapılacak olan sınavı (EKYS) olumlu buluyoruz lakin sonrasında yapılacak olan mülakatın neresi nesnel ölçüttür?
2023 Eğitim Vizyonunu hayata geçirebilmek için en önemli basamak olan okul yöneticiliğinde MEB neden mülakattan vazgeçemiyor? MEB Okullarda benim üyem olmazsan yönetici olamazsın diyen BİR SENdikadan habersiz mi?
Profesyonel bir uzmanlık alanı olarak düzenlenip bir kariyer mesleği haline getirilmesi düşünülen okul yöneticiliğinde ilk düğme ne yazık ki yanlış iliklenmiştir. MEB bu yanlışı görmeli, liyakati mülakatın esiri yapmamalıdır.
 
ANADOLU EĞİTİM SENDİKASI

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol