Konukevi ve Eğitim Merkezimizin temelini attık

Eğitim-Bir-Sen Konukevi ve Eğitim Merkezi’nin temeli dualarla atıldı. Memur-Sen’e bağlı sendikaların genel başkanları ve yönetimlerinin, şube başkanlarının ve çok sayıda davetlinin katılımıyla düzenlenen temel atma töreninde konuşan Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, 5. Olağan Genel Kurul sürecinde hazırladıkları vizyon belgesinde verdikleri sözleri tutmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “Verdiğimiz sözlerden biri de Eğitim-Bir-Sen Misafirhanesi’nin açılmasıydı. Çok şükür, bunu da, temeli atmak suretiyle gerçekleştiriyoruz” dedi.

Ankara’ya gelen üyelerinin barınma ihtiyacını karşılayacak misafirhanenin yanı sıra, eğitime önem ve öncelik veren bir sendika olarak bir eğitim merkezine de gereksinim duyduklarını kaydeden Yalçın, “Kurumsallaşma çalışmalarımız sadece yeni hizmet binalarıyla sınırlı değildir. Konukevi ve misafirhanemizin temeli için ilk kazmayı vuruyoruz. Eğitim-Bir-Sen, bu bakımdan, sadece Türkiye’nin en büyük sendikası değil, aynı zamanda en kurumsal sendikası vasfını da hak etmektedir” şeklinde konuştu.


 

Bir eğitim sendikası olarak, iyi eğitim, eğitimli sendikalı için çalışmalar yaptıklarını dile getiren Yalçın, sözlerini şöyle sürdürdü: “Eğitime de teşkilat eğitimine de önem ve öncelik veren bir sendikayız. Vizyon belgemizde açıkladığımız işimize, içimize ve dışımıza yolculuğun her bir aşamasında önemli bir mesafe katederek yolculuğumuza devam ediyoruz. Daha nitelikli bir sendikacılığın yapılması, sendikal bilincin artması için teşkilat eğitimlerimiz sürecek ve temelini attığımız Eğitim Merkezimizin tamamlanmasıyla da yer arayışımız sona erecek.”

27 yılı geride bırakan bir teşkilat olarak, Türkiye’nin köklü sendikal hareketlerinden biri olduklarını vurgulayan Ali Yalçın, daha iyi imkânlara kavuştuklarını ve üyelerine daha nitelikli bir hizmet sunmak için çaba harcamaya devam edeceklerini söyledi.

Konukevi, 160 yatak kapasitesi, konferans salonu, yemekhanesi ve kütüphanesiyle Ankara’nın en merkezi noktalarından olan Cebeci’de hizmet verecek. Eğitim-Bir-Sen üyelerinin kullanımına mahsus; yurt içi ve yurt dışı iş birliği ve eğitim faaliyetlerini de kapsayacak Konukevi ve Eğitim Merkezi’nin bir yıl içinde hizmete açılması planlanıyor.

Anahtar Kelimeler:
KonukeviEğitim Merkezi

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol