İl Dışı Atamalarda Oluşan Taban Puanlar Açıklanmalıdır

İl dışı atama dönemlerinin bilinmeyen ve değerlendirmeden uzak bir tarafı vardır. Bunun en büyük nedeni son yapılan iller arası atama hizmet puanlarının bilinmemesidir. Çünkü iller arası atama ile oluşan minimum puanlar yaklaşık 6 yıldır yayınlanmamaktadır. Ancak öğretmenlerimiz il dışı atama döneminde bir umut düşüncesiyle iller arası yer değiştirme atamalarına başvuru yapmaktadırlar. Anadolu Eğitim Sendikası olarak, Milli Eğitim Bakanlığına konu ile ilgili başvuru yaptık ve öncelikle 2019 yılında atamalarla oluşan taban puanların 2020 iller arası atama başvurularından önce, ardından 2020 yılı iller arası atamalarda oluşan taban puanların atamalardan sonra yayınlanmasını talep ettik.
 Anadolu Eğitim Sendikası Hukuk Sekreterliği
Sayı :  1584-20/2622                                                                                      Tarih:04/05/2020
Konu: İl Dışı Atamalarda Oluşan Taban Puanlar Açıklanmalıdır
 T.C.
MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI
 
İlgi:  a) 17/04/2015 Tarih ve 29329 Sayılı Resmi Gazetede Yayınlanan Milli Eğitim Bakanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği             
         b) 09/10/2003 Tarih ve 25269 Sayılı Resmi Gazetede Yayınlanan Bilgi Edinme Hakkı Kanunu
             Bilindiği üzere öğretmenlerin iller arası yer değiştirmeleri ilgi a) yönetmeliği çerçevesinde yapılmaktadır. Ancak öğretmenlerimiz her atama döneminde bir umut diyerek bir önceki yıla ait atamalarla oluşan taban hizmet puanlarını bilmeden başvurularını yapmaktadırlar. Belirtmek gerekir ki; yaklaşık son 6 yıldır iller arası atamalarda oluşan taban puanlar bakanlığınız tarafından yayınlanmamaktadır.
           Öncelikle 2019 yılında atamalarla oluşan taban hizmet puanların 2020 iller arası öğretmen atama başvurularından önce, ardından 2020 yılı iller arası atamalarda oluşan taban hizmet puanların atamalardan sonra yayınlanmasını ilgi b) kanunu çerçevesinde talep etmekteyiz.

Gereğini arz ederiz.
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol