İL DIŞI ATAMALARDA OLUŞAN TABAN PUANLAR 6 YILDIR AÇIKLANMIYOR

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

İl dışı atama dönemlerinin bilinmeyen ve değerlendirmeden uzak bir tarafı vardır. Bunun en büyük nedeni son yapılan iller arası atama hizmet puanlarının bilinmemesidir. Çünkü iller arası atama ile oluşan minimum puanlar 6 yıldır yayınlanmamaktadır. Anadolu Eğitim Sendikası olarak, Milli Eğitim Bakanlığına konu ile ilgili başvuru yaptık ve 2020 yılında atamalarla oluşan taban puanların yayınlanmasını talep ettik.
 
Anadolu Eğitim Sendikası Hukuk Sekreterliği
 
Sayı :  2002-20/6041                                                                                      Tarih:26/10/2020
Konu: İl Dışı Atamalarda Atama Puanları Açıklanmalıdır
   
T.C.
MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI
 
İlgi:  a) 17/04/2015 Tarih ve 29329 Sayılı Resmi Gazetede Yayınlanan Milli Eğitim Bakanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği
        b) 09/10/2003 Tarih ve 25269 Sayılı Resmi Gazetede Yayınlanan Bilgi Edinme Hakkı Kanunu
            
        Bilindiği üzere öğretmenlerin iller arası yer değiştirmeleri ilgi a) yönetmeliği çerçevesinde yapılmaktadır. Ancak öğretmenlerimiz her atama döneminde bir umut diyerek bir önceki yıla ait atamalarla oluşan taban hizmet puanlarını bilmeden başvurularını yapmaktadırlar. Belirtmek gerekir ki; son 6 yıldır iller arası atamalarda oluşan taban puanlar bakanlığınız tarafından yayınlanmamaktadır.
 
       2020 yılı iller arası atamalarda oluşan taban hizmet puanların yayınlanmasını ilgi b) kanunu çerçevesinde talep etmekteyiz.
 
Gereğini arz ederiz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

vozol 10000 Likit

Bosna Hersekde Üniversite Okumak

backlink al