Eğitim Bir Sen: Bakanlık, talebimiz üzerine hizmetli ve memurun fazla çalışmaları hakkında teşkilata genel yazı gönderdi

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Millî Eğitim Bakanlığı, talebimiz üzerine merkez ve taşra birimlerine genel bir yazı göndererek, personele yaptıkları fazla çalışmanın her sekiz saati için bir gün hesabıyla izin verilmesine ilişkin Devlet Personel Başkanlığı’nın görüşü ve 657 sayılı Kanun’un 178. maddesi gereği işlem tesis edilmesi gerektiğini duyurdu.

Eğitim-Bir-Sen olarak, Millî Eğitim Bakanlığı’na başvurarak, ikili öğretim yapılan kurumlar başta olmak üzere, eğitim kurumlarında hizmetli kadrolarında çalışan personelin haftada 40 saatin üzerinde çalışma yapması hâlinde 657 sayılı Kanun’un 178. maddesi hükmü gereği fazla çalışmanın her sekiz saati için bir gün hesabı ile izin verilmesi ve bu iznin personel yetersizliği vb. sebepler gerekçe gösterilmeksizin kullandırılması için il ve ilçe millî eğitim müdürlüklerine genel bir yazının gönderilmesini talep etmiştik.

İkili öğretim yapılan kurumlar başta olmak üzere, Bakanlık merkez ve taşra teşkilatı, fazla çalışma karşılığı izin kullandırılması ve bu hakkın personel yetersizliği vb. sebepler gerekçe gösterilmeksizin tanınması noktasında titizlik gösterilmelidir.

Bakanlığa yazdığımız yazı için tıklayınız

Bakanlık tarfafından merkez ve taşra teşkilatına gönderilen yazı için tıklayınız

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz 
 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Anahtar Kelimeler:
Eğitim Bir SenMemur

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol