EBS: Örgütlü gücümüzle eğitim çalışanlarının ve millet iradesinin yanında yer aldık

Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, eğitim çalışanlarının özlük, sosyal ve mali haklarının geliştirilmesi ve artırılmasının yanı sıra ülkenin demokratikleşmesi için de çalıştıklarını belirterek, “Hem üyelerimizin, eğitim çalışanlarının özlük haklarını geliştirmenin hem de ülkemizin demokratikleşmesi ve vesayetin demokrasi üzerindeki gölgesinin tamamen bertaraf edilmesi için çaba gösteriyoruz” dedi.

Ali Yalçın, Eğitim-Bir-Sen Denizli 2 No’lu Şube’nin hizmet bürosunun açılışını yaptı, ziyaretlerde bulundu.

Örgütlü gücümüzle eğitim çalışanlarının ve millet iradesinin yanında yer aldık

Kamu Görevlileri Sendikaları Heyet Başkanlığını uhdesinde bulunduran, sadece üyelerinin değil, kamuda sendikalı, sendikasız herkesin, emekli olmuş tüm kamu görevlilerinin özlük haklarını artırmak, temel hak ve özgürlüklerini geliştirmek noktasında da gayret gösteren bir teşkilat olduklarını ifade eden Yalçın, “Teşkilat olarak üyelerimizin, eğitim çalışanlarının, kamu görevlilerinin temel meselelerini çözüme kavuşturma, mesleki sorunlarını çözme, özlük haklarını geliştirme noktasında görev ifa ederken genelde ülkemizin demokratikleşmesi, korku tünelinden çıkması, vesayetin demokrasi üzerindeki gölgesinin tamamen bertaraf edilmesi ve ham demokrasinin tam demokrasi olması anlamında bir emek harcıyor, ter akıtıyoruz” şeklinde konuştu.

Mazlumların sesi ve sözü olmayı sürdüreceğiz

Yalçın, afetin meydana geldiği, savaşın yaşandığı bütün bölgelerdeki mazlum ve mağdurların sözcülüğünü yaptıklarını dile getirerek, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bazen onlara merhamet elini uzattık, kamuoyunun vicdanını tetikleme, harekete geçirme anlamında önemli işler yaptık. Bu özelliğimizi muhafaza edecek, nerede bir mazlum varsa ona duyarlı davranmayı, sesi ve sözü olmayı sürdüreceğiz.”

Ülkenin yerel seçim dolayısıyla önemli bir sürece girdiğinin altını çizen Yalçın, “Teşkilatlarımız, her zaman millet iradesinden yana oldu, her zaman güzel hizmetlerin yanında oldu; ülkeye sunulan her türlü güzel hizmeti takdir eden yapısıyla milletin takdirini kazandı ve bu süreçte de önemli katkılarda bulundu” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından açılış kurdelesi kesildi. Yalçın, katılımcılarla şube bürosunu gezdi, üyelerle sohbet etti.

Açılış törenine, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, ilçe belediye başkanları, Eğitim-Bir-Sen Denizli 1 No’lu Şube Başkanı Feyzullah Öselmiş, 2 No’lu Şube Başkanı Mehmet Baysal, teşkilat mensupları ve üyeler katıldı.


 

Pamukkale’de de görevde yükselme sınavı açılacak

Ali Yalçın, beraberindeki heyetle birlikte, Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ’ı ziyaret etti. Yalçın, görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavının birçok üniversitede yapıldığını kaydederek, “Burada da bir beklenti var. Bu konuda bir adım bekliyoruz” diye konuştu.

Rektör Hüseyin Bağ ise beklentileri gündeme alacaklarını belirterek, “beklenen sınav açılacak” sözü verdi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol