EBS: Eğitimcileri rencide edecek her sisteme karşıyız

Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, her zaman çözüm odaklı hareket ettiklerini belirterek, “Biz sorunları alt alta sıralamakla yetinmiyor, önerilerimizle çözümün yolunu da gösteriyoruz. Çalışmalarımızla, eylemlerimizle, girişimlerimizle birçok sorunun çözümünü sağladık. Eğitimcileri öğrenci karşısında küçük düşürecek, öğretmenleri rencide edecek her sisteme karşıyız. Çünkü öğretmene saygı azalırsa, eğitime saygı da azalır” dedi.

Ali Yalçın, Eğitim-Bir-Sen Osmaniye ve Hatay şubeleri tarafından düzenlenen toplantılara katıldı. Osmaniye ve Hatay şubelerinin hizmet binalarının açılışını da yapan Yalçın, şubelerin mülkiyeti kendilerine ait olan mekânlara kavuşmasını önemsediklerini ifade ederek, “Şubelerimizin büyük bir kısmı kendi hizmet binalarına kavuştu. Hedefimiz, bütün şubelerimizin mülkiyeti kendilerine ait olan mekânlara taşınmasını sağlamaktır. Yeni hizmet binalarımızın hayırlı işlere imza atmaya vesile olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Sorunları çözmek, yeni nesillere güzel bir gelecek bırakmak için çalışıyoruz

Eğitim çalışanlarının sorunlarını çözmek, yeni nesillere aydınlık bir gelecek bırakmak için emek harcadıklarını, kazanım sağlamak için gece gündüz demeden çalışmalarını sürdürdüklerini dile getiren Yalçın, şunları söyledi: “Ülkemizin birlik ve beraberliğine katkıda bulunmak, her kesimin ve herkesin insan onuruna yaraşır bir hayat standardına kavuşabilmesi için mücadelemiz kararlılıkla devam edecektir. Biz, sendikacılığı, emeğin, alın terinin karşılığının alınması, kamu görevlilerinin haklarının savunulması mücadelesi, haksızlıklar karşısında sesini yükseltmek isteyenlerin çalışma alanı olarak görüyor ve bu anlayışla sendikal yolculuğumuzu sürdürüyoruz. Alanları yakıp yıkanların, milletin arabası, esnafın camı ve kaldırım taşıyla sorunu olanların aksine, eylemi alanlara çıkmak olarak gördük, hakkını ararken kimsenin hukukuna girmeyen erdemli bir sendikal duruşun adresi olduk.”

Hepimiz aynı tasayı paylaşıyor, aynı dertleri taşıyoruz

“Üyelerimizin, kamu görevlilerinin haklarını savunmanın, sorunlarını çözmenin mücadelesini verirken, dünyanın herhangi bir yerinde ezilenlere, mazlumlara da el uzatmanın çabasındayız” diyen Yalçın, “Bunu yaparken kimsenin dinine, diline, ırkına, rengine bakmıyoruz. İnsanlığın ortak dertlerini dillendiriyoruz. Biliyoruz ki, ten rengimiz farklı olsa da gözyaşımızın rengi aynıdır. Emekçiler olarak hepimiz aynı tasayı paylaşıyor, aynı dertleri taşıyoruz. İş olsun diye iş yapmak gibi bir amacımız hiç olmadı. Biz sorunları alt alta sıralamakla yetinmiyor, önerilerimizle çözümün yolunu da gösteriyoruz. Çalışmalarımızla, eylemlerimizle, girişimlerimizle birçok sorunun çözümünü sağladık. Eğitimcileri öğrenci karşısında küçük düşürecek, öğretmenleri rencide edecek her sisteme karşıyız. Çünkü öğretmene saygı azalırsa, eğitime saygı da azalır” ifadelerini kullandı.

Birleri yan yana koymalı ve heybeti oluşturmalıyız

Örgütlülüğün önemine dikkat çeken Ali Yalçın, “Örgütsüz kimseler gibi sadece duvarı dövemeyiz biz. Bir araya gelmeli, birleri yan yana koymalı ve heybeti oluşturmalıyız. Çalışmalarımızı bu anlayışla sürdürmeliyiz” diye konuştu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol