Devlet İşinin Kadrolu Personelle Yürütülmesi Esastır! Sözleşmeye Tam Kadro

Kamu personeli istihdamında yaşanan sözleşmeli kadrolu ayrımından dolayı sorunlar giderek artmakta olduğu tüm paydaşlar tarafından bilinmektedir. Aynı kurumda aynı işi yapan personelin farklı özlük statüde anılması kabul edilemeyeceğini vurgulayan Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Mehmet Alper Öğretici şu açıklamalarda bulundu:
Bazı kanunlarda ve 652 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede değişiklik yapılmasına dair kanun teklifinin görüşüldüğü Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor komisyonundayız...
Sözleşmeli öğretmenlik süresinin 4+2 den 3+1' e indirilmesi, okula başlama yaşının 69 aya yükseltilmesi, ortaöğretim ve yükseköğretim yurtlarının yetki ve sorumluluklarının belirlenmesi gibi konular bu teklifin içerisindedir.
3+1 düzenlemesi sözleşmeli öğretmenlerin sorunlarını çözmeyecek, aile birliğini sağlamayacaktır. Sorunun kesin çözümü yer değiştirme sisteminin değiştirilerek (teşvik ile birlikte adil ve öngörülebilir yer değiştirme) öğretmenler arasındaki statü farkının tamamen kaldırılmasıdır.
DEVLET İŞİ KADROLU ÇALIŞANLARLA GÖRÜLMESİ ESASTIR
Sözleşmeli-kadrolu ayrımı tüm kamu çalışanları açısından sorun oluşturmaktadır. Devletin işinin kadrolu çalışanlar ile görülmesi esastır. İsteğimiz bu ayrımın tamamen ortadan kaldırılmasıdır.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol