Birinci 100 günlük eylem planında 3600 ek göstergeye yer verilmedi.

Buda bizim sözümüz: unutmayacağız ve unutturmayacağız.

3600 ek gösterge bizzat Cumhurbaşkanı tarafından 24 Haziran seçimlerinde dile getirilerek söz verilmiş hatta seçim meydanlarında verildiği bile ifade edilmişti.

Seçimlerden sonra Cumhurbaşkanı “Parlamento’nun açılışından sonra bununla ilgili bir çalışma yapıldı. Bunu hayata geçireceğiz” demişti.

Birinci 100 günlük eylem planında 3600 ek göstergeye yer verilmedi.

Cumhurbaşkanı "İkinci 100 Günlük Eylem Planı çerçevesinde, öğretmenlerin ek göstergeleri 3600'e yükseltilecek." dedi. Fakat İkinci 100 günlük eylem planına konulmasına karşılık verilen söz yine yerine getirilemedi.

AK Parti Grup Başkanı Naci Bostancı “Personel reformu olması gerekiyor Türkiye'de. İnsanların 3600 ek göstergeyi bu kadar söylemelerin nedeni bir çıta atlama olarak görülmesinden bu kadar gündeme geliyor. Bunlar personel sistemi içerisinde değerlendirilecek konulardır. Nisan-Mayıs civarında bu gelişmeler yaşanır.” demişti.

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan da geçtiğimiz hafta “Söz verdiğimiz her konunun arkasındayız” diyerek meclis takvimine uygun olması halinde tüm sözlerin yerine getirilmesi için yoğun çaba içinde olduklarını belirtmişti.

En son söz verenlere İçişleri Bakanı Süleyman Soylu eklendi ve dedi ki; "3600 ek göstergeyle ilgili hükümetimiz ve Sayın Cumhurbaşkanımızın sözüdür ve biz bunu gerçekleştireceğiz. İhtiyaç da var. Bunu da söyleyeyim. Çünkü çalışma maaşlarıyla emekli maaşları arasında fark var. Bu fark yönetilebilir bir fark değildir. Bunu biliyoruz ve sağlayacağız. Bunun oluşturduğu sıkıntılar da söz konusu. Farkındayız ve biliyoruz. Bu sözü Sayın Cumhurbaşkanımız 24 Haziran seçimleri kampanyasında verdi ve biz sözün arkasındayız. Yapabileceğimiz en kısa zamanda bunu gerçekleştireceğiz. Bu bizim sözümüz." dedi.

Meclis kapanmadan 3600 ek gösterge çıkarılmalıdır.

Ahmet Kandemir

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol