Bilsem’de Öğretmen ve Yönetici Seçiminde Liyakat

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Genel Başkan Talip Geylan, Bilim Sanat Merkezleri’nin ülkemizin en önemli zenginliği ve nitelikli insan kaynağı olduğunu söyleyerek, BİLSEM’in nitelikli insan kaynağını oluşturan öğrencilerin eğitimi ve doğru yönlendirilmesi için çok önemli bir görevi ifa ettiğini kaydetti.
Türk Eğitim-Sen olarak ortaya konulan her türlü gayreti desteklediklerini belirten Geylan, BİLSEM’lerin yaygınlaştırılması hedefinde, öğretmen ve özellikle yönetici seçiminde liyakat olması gerektiğine dikkat çekti.

Geylan açıklamasında şunları söyledi: 

“Ülkemizin en önemli zenginliği nitelikli insan kaynağıdır. BİLSEM’ler nitelikli insan kaynağımızı oluşturan öğrencilerimizin eğitimi ve doğru yönlendirilmesi için çok önemli bir görevi ifa etmektedir. Türk Eğitim Sen olarak bu anlamda ortaya konulan her gayreti destekliyoruz.

BİLSEM’ler hem fiziki/teknolojik alt yapı hem de öğretmen ihtiyacı bakımından tam tekmil hale getirilmelidir. Öte yandan unutulmamalıdır ki; BİLSEM’lerin yaygınlaştırılması hedefinde, öğretmen ve özellikle yönetici seçiminde liyakat olmazsa olmazımız olmalıdır.”

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz 
 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner13

Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Grubumuza Üye olarak Tüm Gelişmelerden Haberdar Olabilirsiniz