Anadolu Eğitim Sendikası Olarak Atama Bekleyen Öğretmenlerin Yanındaydık

Öğretmen haberleri ve gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!

Anadolu Eğitim Sendikası Olarak Atama Bekleyen Öğretmenlerin Yanındaydık

AES genel başkanı Mehmet Alper ÖĞRETİCİ Kurtuluş Parkında ataması yapılmayan öğretmenlere destek verdi.

Öğrencisiz öğretmenlerin, öğretmensiz öğrencilerin olduğu bir eğitim-öğretim yılını daha geride bıraktık. Eğitimimizin en büyük sorunlarından biri şüphesiz ki Ataması Yapılmayan Öğretmenlerdir. Yaklaşık 70 bin ücretli öğretmenin çalıştığı, 120 bin öğretmen açığının olduğu ülkemizde yüz binlerce öğretmen atama beklemektedir.

Sayın bakanın her fırsatta müjde! olarak verdiği seçimden sonra yapılacak olan 25 bin öğretmen atamasının yeterli olmadığı, 2017 KPSS puanıyla aradan bir sene geçmesine rağmen öğretmen alımı yapılmadığı düşünüldüğünde meslektaşlarımızın haklı ek 40 bin atama talebi için sahadaydık.

Öğretmen atamalarında mülakatın kaldırılarak KPSS puan üstünlüğüne göre atama yapılması; Kadrolu, sözleşmeli, geçici, ücretli ayrımının kaldırılarak tüm öğretmenlerin KADROLU olarak görev yapması en büyük talebimiz ve mücadelemizdir.

Anadolu Eğitim Sendikası olarak geçmişte olduğu gibi bugün de ataması yapılmayan öğretmenlerimizin yanındaydık; bütün öğretmenlerimizi öğrencileriyle buluşturana dek olmaya da devam edeceğiz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol